I v odvetě Chomutov svého soupeře převálcoval

Napsal 10.11.2004 Pavel Petr, Petr Kubica
Po prvním střetnutí obou týmů v obráceném gardu a výprasku, který utrpěl BK Mladá Boleslav v Chomutově, se očekávalo daleko vyrovnanější utkání. Po úvodním vzájemném oťukávání a vyrovnané první třetině, jak už napovídalo bezbrankové skóre na světelné tabuli, otevřel gólový účet ve 23.minutě v přesilové hře chomutovský útočník Tomáš Martenek a hosté, kteří viditelně ve druhé části přitlačili na pilu, šli do vedení. Ve 35.minutě zvýšil skóre ve vlastním oslabení Kamil Koláček a herní převahu Chomutova z druhé třetiny potvrdil ve 39.minutě Roman Pražák, který upravil skóre již na tříbrankový rozdíl. V 52.minutě vsítil pojistku hostí v podobě čtvrtého gólu Milan Hahn. Debakl domácích dokonal svou druhou brankou čtyři minuty před koncem Roman Pražák. Chomutov svého středočeského soupeře jasně přejel a odvezl si z Mladé Boleslavi zasloužené tři body.
21.kolo st 10.11.2004
MBL
0:5(0:0, 0:3, 0:2)
Ml.Boleslav
Kameš – Morava, Meňhart, Jareš, Toužimský, Kivoň, Holý, Derner – Havel, Hradecký, Kadlec – Kostourek, Oliverius, Metlička – Říha, D. Vrbata, Vondra – Jaroš, Nedorost, Kožnar.
Horčička – Révay, Hájek, Nosek, Szákal, Řezníček, Plaček – Hahn, Šíp, Jíra – Polodna, Koláček, Jeslínek – Ibl, Mikšovic, Martenek – Boušek, Buchal, Pražák.

Utkání začalo minutou ticha za tragicky zesnulého manažera Jana Janderu, který v nedávné minulosti tým z města automobilů dovedl do prvoligové soutěže. Po úvodním vhazování začali aktivně domácí a krátce po sobě hráli dvě přesilové hry. Jenže ty v dosavadním průběhu prvoligové soutěže pro boleslavský tým výhodu zatím nepředstavují. To se znovu potvrdilo.

Například Jareš netrefil z dobré pozice mezi kruhy, puk před brankou netrefil Kadlec a s pokusem Toužimského od modré si Horčička poradil. Za zmínku, byť bez gólového efektu, stojí ještě spolupráce trojice Vondra, Vrbata, Říha, Meňhartova rána a Metličkova střela těsně vedle chomutovské branky. Hosté se poprvé k vážnější akci dostali až v závěru první třetiny. Polodna ale Kameše nepřekonal.

Ve druhé části se iniciativy chopili hosté a začali se prosazovat nejen herně, ale i střelecky. Běžela 23. minuta, Chomutov hrál přesilovku a na její využití potřeboval pouhých sedm vteřin. Boušek nahrával a Martenkova chytrá teč poslala Severočechy do vedení – 0:1. Na druhé straně Horčičku nepřekonal Kadlec, Hradecký namířil vedle a mezi tyče neprošla ani Moravova rána.

A tak přišel druhý chomutovský úder, tentokrát dokonce v oslabení, kdy hosté využili přečíslení dvou proti jednomu a přihrávku Jeslínka usměrnil za Kamešova záda Koláček – 0:2. Účet třetiny uzavřel ve 38. minutě Pražák střelou k tyči Kamešovy branky po přihrávce Buchala – 0:3.

Ani v závěrečné části nebylo domácímu celku dopřána, byť jen jedinkrát, radost ze vstřelené branky. Naopak Kameš musel ještě dvakrát lovit puk ze své sítě. Na konci 52. minuty nejprve střílel Jíra, Kameš stačil puk jen vyrazit a Hahn ho vrátil do sítě – 0:4. V 56. minutě pak dílo dokonal svou druhou trefou, tentokrát nad padajícím strážcem domácí svatyně, Pražák – 0:5. Vítězství hostů bylo naprosto zasloužené, pro domácí je však pětigólová porážka možná až příliš krutá.

Vladimír Kýhos (Chomutov): „My jsme chtěli hrát dobře hlavně směrem dozadu. To znamená ze zabezpečené obrany a to si myslím se nám celý zápas dařilo. První dvě třetiny jsme přitom Boleslav nepustili do žádné vážnější akce. Trošku nás ale v úvodu zápasu přibrzdila vyloučení. Úvodní část hry tak byla vyrovnaná. Na začátku druhé třetiny se nám ovšem podařilo vstřelit vedoucí branku a měli v utkání navrch. Nakonec se to projevilo i na konečném výsledku. Musím vyzdvihnout výkon celého mužstva, hlavně v defenzívě. Mohu říci, že jsme odehráli jeden z našich nejlepších zápasů.“

Petr Haken (Ml. Boleslav): „Věděli jsme, že soupeř velmi dobře brání a má mužstvo, které je dlouho pohromadě. Hráči o sobě vědí, znají se, nahrávají si naslepo. Výborná je v chomutovském provedení spolupráce mezi dvojicemi i trojicemi hráčů. A hlavně umí se prosadit v koncovce, což se v zápase také projevilo. A taktika na zápas? Chtěli jsme na soupeře zkusit nátlakovou hru, aktivně bruslit a to se v první třetině docela dařilo. Hráli jsme přesilovky. Tam nám to ale bohužel nefunguje a myslím si, že tím jsme dostali zase soupeře zpátky do zápasu.“