Ohlasy po utkání

„Cítil jsem se dnes dobře,“ říká o návratu zkušený matador Petr Jíra

Napsal 03.12.2011 Jan Hošic
C h o m u t o v - Chomutovský tým čekal Šumperk. Draci si po třech bodech z minulých dvou zápasů odvezli z Chomutova předčasnou mikulášskou nadílku v podobě sedmi branek. To však nebyla jediná podstatná věc večera, Do sestavy Pirátů se totiž po více než dvou měsících konečně vrátil oblíbenec domácích tribun Petr Jíra.

Vstřelili jste rychlou branku a poté v první třetině ještě další dvě a zápas jste měli prakticky ve svých rukou. Byl to tedy především první rychlý gól, který nejvíce ovlivnil vývoj utkání?

Samozřejmě. Vždycky je dobré, když padne rychlý první gól. Celkově se nám začátek první třetiny velice povedl, ale bohužel jsme dostali branku na 3:1. Ale od prvního gólu a od první třetiny především se odvíjel celý zápas.

Přeci jen jste ale za stavu 3:0 trochu polevili. Soupeře jste začali pouštět více do šancí, obdrželi jste branku. Nepodlehli jste při tříbrankovém vedení trochu uspokojení?

Za stavu 3:0 se přeci jen více myslí na ofenzívu než na defenzívu. Právě proto jsme dostali branku, ale naštěstí soupeř nedokázal ihned přidat další a vše dopadlo dobře.

Vy osobně jste se vrátil po více než dvouměsíční pauze do sestavy poté, co jste se zranil ve třetím kole právě proti Šumperku. Jak moc jste se na návrat do sestavy těšil?

Těšil jsem se hodně. Teď už jsem asi tři týdny trénoval na ledě a na zápas už jsem se těšil velice. Kluci teď vyhrávají a díky tomu to bylo snadnější, protože jsem se vrátil do vítězného týmu a to je vždy lepší.

Určitě je pro hokejistu obtížné vrátit se po dlouhé pauze zpět do zápasového nasazení. Jak se to podařilo vám? Bylo to pro vás těžké?

Tak ono je to pro každého hokejistu jinak obtížné. Já se dnes cítil v pohodě a hrálo se mi dobře a uvidíme, jak to dál půjde.

Nepociťoval jste tedy žádné problémy?

Ne vůbec žádné. Vše bylo dobré a já doufám, že to takhle vydrží.

V dalším průběhu utkání jste nasázeli soupeři další čtyři góly a vyhráli vysoko 7:2. S dnešním utkáním a celkově s předvedenou hrou musíte být tedy spokojeni.

Spokojení sice jsme, ale v každém zápase se dají najít chyby. Ale myslím si, že zápas byl vcelku povedený.

Už ve středu vás čeká další domácí utkání, ve kterém se střetnete v prestižním derby s prvním celkem tabulky Ústím nad Labem. Je vysoká výhra proti Šumperku o to důležitější?

Určitě nám to pomůže především psychicky, protože ve středu to bude samozřejmě těžký zápas a musí se nám taky povést.

Na Ústí momentálně ztrácíte devět bodů, když vyhrajete bude to pouze o šest bodů. Myslíte, že se vám ještě dokonce sezony podaří na první příčku dotáhnout?

Já osobně na to takhle nekoukám, stát se může ještě všechno. Může se jim přestat dařit, ale to ještě uvidíme. My se soustředíme především na naše vlastní výkony a od toho se to celé odvíjí.