Aktuální zprávy

Do Chomutova míří Salith Šumperk. Rozhodne se v základní hrací době?

Napsal 02.12.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Další kolo, tentokrát devětadvacáté je na programu v sobotu na severu Čech. Soupeřem Pirátů bude soupeř, který se pohybuje ve středu tabulky – HC Salith Šumperk. Povede se domácím navázat na předešlé výhry, nebo se opět protrápí celým utkáním s tímto soupeřem? To se dozvíte, když vyrazíte v sobotu na hokej a od 17:30 budete na svém místě.

Šumperk v základní části

Možná překvapivě, si tým z Moravy vede v první lize na výbornou. Drží prozatímní devátou příčku a dva body ztrácí na osmý Beroun. Nejvýraznějšími výsledky Draků, jsou výhry 7:1 s Litoměřicemi a 6:1 s Baníkem Most. Naopak chlubit se nemůže s porážkami 7:0 v Havlíčkově Brodě, nebo 9:1 v Ústí nad Labem. Šumperk má vůbec druhou nejhorší obranu v 1. lize, za 115 obdržených gólů. Mají průměr více, jak čtyři inkasované branky na zápas. V útoku si Salith vede lépe. V brance soupeřů skončilo 90 gólů, čímž zaostává za Chomutovem o pouhých pět gólů.

Vzájemné zápasy

Piráti Chomutov a Salith Šumperk spolu sehráli dva zápasy v první lize a ani jeden neskončil v normální hrací době. První zápas se odehrál ve třetím kole a Chomutov doma neuspěl.

Draci sice prohrávali o dva góly, když se prosadil Milan Procházka a Nikola Gajovský, ale hosté výsledek ve druhé třetině dokonale otočili. Zápas se po šedesáti minutách a prodloužení musel rozhodnout na nájezdy, ve kterých rozhodl Daniel Vrdlovec a vystřelil bonusový bod pro Salith.

Druhé utkání, hrané v Šumperku vyhráli hosté z Chomutova a opět se rozhodovalo v nastaveném čase. Po základní době byl výsledek zápasu 2:2. Vítěznou branku Pirátů zaznamenal Dwight Helminen.

Domácí na marodce

Jakub Grof, nejproduktivnější obránce Pirátů
Potrápí Jakub Grof i hráče Šumperku?

Jak si mohli domácí příznivci všimnout, několik hráčů ze základní sestavy Chomutova je zraněno. Své šrámy a nemoci doléčují Petr Jíra, Dwight Helminen a Lukáš Endál, kteří by se na led měli vrátit v průběhu následujících dní. Hůře na tom vypadá Aleš Pavlas, který má naplánovaný návrat, až po Novém roce. U Petra Mácháčka a Ondřeje Fialy je doba léčení neurčená, ale doufejme, že se co nejdříve vrátí na led.

Domácí a hosté ve statistikách

Piráty Chomutov nejvíce táhnou útočníci – David Hruška (16+11), Milan Kraft (12+13) a Dwight Helminen (4+12), který ovšem do zápasu nezasáhne. Z obránců je nejproduktivnější Jakub Grof (2+15) a Lukáš Pulpán (2+8).

Za Šumperk se nejvíce prosazují Daniel Vrdlovec (7+5), Jakub Hulva (6+6) a Michal Velecký (9+2). Obránci hostům moc nepomáhají. Nejproduktivnější je Aleš Holík s pouhými šesti body, za dvě trefy do černého a čtyři asistence. Sekundovat mu může Tomáš Sedlák (3+3).

Za domácí Piráty by se měl vůbec poprvé v bráně objevit finský gólman Jarno Laitinen, který naposledy působil v Havlíčkově Brodě. Připravený bude Miroslav Hanuljak. Šumperk bude spoléhat na Tomáše Štůralu.

Zápas začíná v sobotu 3.12. od 17:30 v Pirátské aréně. Kdo nemá možnost se na utkání dostat, může si hokejový duel užívat na serveru onlajny.cz.