Preview k zápasu

Čtvrtfinálová série s Třincem startuje! Piráti začínají na ledě Ocelařů

Napsal 14.03.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Díky postupu přes Mladou Boleslav a druhému úspěšně zvládnutému extraligovému předkolu čeká na Piráty další soupeř. Od středy se parta kouče Růžičky utká ve čtvrtfinálových bojích s třineckými Oceláři. Na celek ze Slezska se Pirátům v základní části poměrně dařilo, nejlépe ze všech kapitánovi Michalu Vondrkovi, který zatížil konto Třince pěti góly.

Oceláři v základní části

Třinečtí vstoupili do letošního ročníku skvěle. Z prvních deseti kol poznali hořkost porážky jen v jednom klání a to až na samostatné nájezdy, kdy je přetlačil Zlín. Oceláři tak dali zapomenout na loňskou, ne příliš povedenou sezónu.

Jakub Petružálek nastřádal v základní části 36 bodů (16+20).

Ve velmi dobré světle se po celou základní část ukazovali předsezónní posily, mezi které patří například litvínovský odchovanec Jakub Petružálek, jenž před dvěma lety bojoval ve finálové sérii právě proti Třinci.

Novým koučem Ocelářů byl zvolen zkušený a v Chomutově velmi dobře známý Vladimír Kýhos. Jenž se dostal v prosinci do konfliktu s ikonou klubu Jiřím Polanským. Ten si přes média stěžoval na své herní vytížení, což nakonec vyústilo v jeho odchod do Švýcarska.

Oceláři v závěru základní části doháněli liberecké Bílé Tygry a bojovali s nimi o Masarykův pohár. Cennou trefou pro vítěze dvaapadesátikolové maratonu nakonec obhájili úřadující šampioni z Liberce.

Porovnání týmů po základní části

2. místo v tabulce 98 bodů
16,30 % úspěšnost přesilovek 89,19 % ubráněných oslabení
158:125 skóre 37 vstřelených branek v přesilovce
8 vstřelených branky v oslabení 564 trestných minut
7. místo v tabulce 80 bodů
19,47 % úspěšnost přesilovek 79,64 % ubráněných oslabení
149:154 skóre 37 vstřelených branek v přesilovce
4 vstřelené branky v oslabení 704 trestných minut

Ve vzájemných zápasech zatím vyhrávají domácí

K prvnímu měření sil došlo v osmém kole a chomutovští Piráti cestovali na třinecký led. Po první bezbrankové periodě se domácí dostali ve druhé dvacetiminutovce do dvoubrankového vedení. Na počátku třetí periody snížil tečí Valachovy střely Marek Tomica. To ale bylo z pirátského pohledu vše, ve zbývajících minutách skórovali už pouze Třinečtí, kteří si připsali výhru 5:1.

Odveta se hrála v listopadu v chomutovské SD ARÉNĚ. Třinečtí nejdříve vedli 0:2, ale Pirátům se podařilo srovnat zásluhou Koblasy s Vondrkou. Oceláři se poté opět dostali do dvoubrankového vedení, které domácí po skvělé třetí třetině opět smazali. Hrubec překonali Poletín a opět kapitán Vondrka. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, ve kterých uspěli Piráti. Rozhodující nájezd proměnil Michal Vondrka, jenž tak zkompletoval hattrick.

Třetí měření sil obou soupeřů proběhlo v prosinci a jednalo se o poslední zápas v kalendářním roce 2016. Piráti začali ve Werk Aréně skvěle. Již ve třetí minutě otevřel skóre Nicolas Hlava. I přes velmi povedený výkon to bylo ze strany Chomutova vše. Třinečtí dokázali ve druhé části duel otočit zásluhou přesných tref Rákose a Linharta. Definitivní tečku udělal za střetnutím Daniel Rákos v 59. minutě, kdy trefil opuštěnou pirátskou klec.

Skóre druhého utkání na chomutovském ledě otevřel v závěru první části Michal Vondrka. Vyrovnat duel dokázal až ve 44. Minutě Tyler Redenbach, jenž v závěru přestupového období přišel z Pardubic. Střetnutí v prodloužení branku nenabídlo, tudíž opět musely rozhodnout nájezdy. A i po druhé je získali Piráti zásluhou svého kapitána, jenž tak v domácích kláních vstřelil Ocelářům pět branek.

Bolka

Kapitán Michal Vondrka před čtvrtfinále

Pohled do statistiky po základní části

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec
Ján Laco
90,04 %
Tomáš Král
87,85 %
BRANKÁŘIŠimon Hrubec
93,09 %
Peter Hamerlík
88,98 %
Michal Vondrka
23 gólů
KANONÝR TÝMUJakub Petružálek
16 gólů
Jan Rutta
24 asistencí
NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČJakub Petružálek
20 asistencí
Brett Flemming
114 trestných minut
NEJTRESTANĚJŠÍ HRÁČB. Jank, C. Kane, D. Rákos
všichni 46 trestných minut
Ivan Huml
628/1196
NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ HRÁČ NA VHAZOVÁNÍKamil Kreps
593/980
Juraj Valach
162 bodů
NEJVÍCE BODŮ V RADEGAST INDEXUJosef Hrabal
167 bodů
Michal Poletín
88 hitů
NEJTVRDŠÍ HRÁČMartin Adamský
58 hitů
Juraj Valach
66 zblokovaných střel
NEJOBĚTAVĚJŠÍ HRÁČJosef Hrabal
63 zblokovaných střel

Rozpis čtvrtfinálových bojů

Středa 15. března: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov (17:00)
Čtvrtek 16. března: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov (17:20)
Neděle 19. března: Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec (16:50)
Pondělí 20. břenza: Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec (17:30)

Případně:
Středa 22. března: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov (17:00)
Pátek 24. března: Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec (17:30)
Neděle 26. března: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov (17:00)