Ohlasy po utkání

„Mám takové tempo rád, dostanu se tím do hry,“ řekl Dávid Skokan po důrazném utkání s Litvínovem

Napsal 06.03.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti v prvním kole play-out přivítali na svém ledě neoblíbený Litvínov. Dávid Skokan byl ústřední postavou utkání, často hitoval a dostával se do menších strkanic. Taktéž v první třetině skóroval a na hokejce měl další dvě trefy. Michaela Petráska ovšem již nepřekonal a z výhry se nakonec radovala litvínovská Verva.

Piráty čekalo dva dny po skončení základní části první kolo skupiny o umístění, na ledě Pirátské arény se představil neoblíbený rival z Litvínova. Svěřenci Vladimíra Růžičky jsou téměř zachráněni, jaká je motivace v týmu? „Ještě o něco jde, je to pro nás těžké. Jsme ovšem profesionálové a musíme makat. Tím, že se hrálo tvrdě, dostalo utkání náboj. Pro diváka to byl podle mého názoru dobrý hokej,“ pronesl po utkání slovenský útočník Dávid Skokan.

„Jeden rok se povede semifinále, další zase hrajete play-out. Takový je sport, jednou jsi nahoře, pak zase dole. Ze všeho zlého je ovšem potřeba vzít to nejlepší, aby se to příště nestalo,“ odpovídal důrazný a sympatický útočník chomutovských Pirátů na otázku ohledně zklámání z nepostupu do předkola.

Opět ten Litvínov... Piráti na svého sousedního rivala nenašli v domácím soutěžním zápase recept ani tentokráte, naposledy jej doma porazili v roce 2015. Čím to je? „Stává se to už dlouho. S Litvínovem vyhráváme venku, oni pak vítězí tady. Vyhráli jsme dvakrát v přípravě, když o nic nešlo. Bylo mi úplně jasné, že se to naschvál obrátí a oni vyhrají,“ pokračoval zklamaně devětadvacetiletý útočník původem z Popradu.

Sezóna Dávida Skokana

  • Bodování:: 44 zápasů, 20 bodů (7+13)/li>
  • Góly v přesilovkách: 2
  • Trestné minuty: 70
  • Statistika pravdy: +5

Nejspíše by se čekalo, že utkání play-out s téměř jistým účastníkem baráže nebude tak tvrdé a Litvínovští se nebudou chtít zranit. Opak bylo ovšem pravdou. „Hrálo se tvrdě a mělo to náboj, což je jedině dobře. Kdyby to bylo naopak, byla by to asi nuda a procházka po ledě, což by se nelíbilo divákům ani nám. Užili jsme si to,“ pravil střelec sedmi branek Pirátů v letošní sezóně. „Mám takové tempo rád, dostanu se tím do hry a hraje se mi lépe,“ dodával Dávid Skokan.

Důrazný útočník, jenž je pro obranu soupeře hodně nepříjemný se v utkání prosadil, když tečoval střelu Vladimíra Růžičky. Piráti v ten moment vyrovnávali na 1:1. Ve třetí třetině a prodloužení mohl přidat druhou branku, později úspěšný ovšem nebyl. „Trénuji to a jsem rád, že mi to padá. Měl jsem ale proměnit ten nájezd, jsem tu pro to, abych ten tým ve zlomových momentech tahal. Kdybych ten nájezd dal, vyhráli bychom. Beru prohru na sebe,“ nehledal výmluvy zkušený útočník Pirátů.

„Já většinou mezi betony nestřílím, viděl jsem tam ovšem místo a zkusil jsem to. Brankář mě přečetl a vychytal mě,“ popisoval podrobněji svůj únik ve třetí třetině za stavu 3:3 Dávid Skokan.