Ohlasy po utkání

„Nebylo to podle mých představ,“ přiznává mladý brankář Jan Strmeň

Napsal 13.08.2013 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Druhé kolo prestižního klání elitních klubů starého kontinetu přineslo Pirátům vítězství 5:4 po prodloužení. V brankovišti jsme však v rámci European Trophy neviděli ani jednoho z obvyklé dvojice Kostúr - Hanuljak, trenér Čelanský dal proti vídeňským Capitals příležitost jednadvacetiletému Janu Strmeňovi. Puk ze sítě sice lovil čtyřikrát, ale předvedl i několik pěkných zásahů. Svou střídačku Strmeň rozhodně nezklamal.
Jan Strmeň ještě v juniorském dresu Pirátů

Jan Strmeň hodnotí duel proti klubu z rakouské metropole kladně, rozhodně se ale nejednalo o nerovný boj. Raukouští Capitals ukázali v chomutovské SD ARÉNĚ svou sílu. „Zápas nebyl úplně podle mých představ. Bylo to těžké utkání ale musím říct, že kluci mi pomohli. Jsem za výhru moc rád,“ říká otevřeně Jan Strmeň o své premiéře v dresu extraligového A-týmu.

V první třetině mladý brankář čelil pouze šesti střelám, přesto domácí tuto dvacetiminutovku prohráli 1:2. „Určitě to není příjemný pocit, když skoro nejste v pohybu a dostanete dva góly,“ přiznává chomutovská naděje.

Druhá třetina byla v podání domácích Pirátů nejlepší. Branky Pulpána a Sikory zvrátili průběh utkání ve svůj prospěch. „Druhá třetina se nám povedla. Tým se zvedl, což mě přinutilo se s tím tlakem vypořádat. Sice jsme si to znovu komplikovali, ale nakonec jsme vyhráli,“ pochvaluje tým mistr extraligy juniorů z roku 2012.

Jan Strmeň učinil první krok v boji o místo v sestavě, sám je ale spíše pesimistou. „Budu se samozřejmě snažit ze všech sil, abych na trenéry zapůsobil. Na druhou stranu si myslím, že jednoznačnými kandidáty jsou Hany (Miroslav Hanuljak) s Kostůrem,“

Jednadvacetiletý Strmeň přiznává: „Prát se o místo se dvěma zkušenými gólmany, to je hodně těžký úkol.“

Jana Strmeně rozhodně nečeká jednoduchá cesta, ale kdo ví? Třeba ho v budoucnu fanoušci budou v chomutovském brankovišti vídat pravidelně.