Ohlasy po utkání

„Německý styl hokeje nám dělal problémy,“ přiznává bývalý hokejista KLH

Napsal 13.08.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Diváci na stadionu mohli v utkání Chomutova proti týmu z Iserlohnu vidět na vlastní oči mnoho střetů, které často končily zdviženou pravicí hlavního sudího. Přesto se loňský finalista první ligy dokázal dostat do slibných šancí a předváděl pěkné kombinace, které však končily na tvrdé německé obraně. Gólů mohlo být za zády hostující brankáře mnohem více, pokud by Severočeši dokázali zužitkovat alespoň polovinu z nabídnutých dvojnásobných početních výhod. „Přesilové hry vypadaly dnes opravdu špatně,“ souhlasil s názorem většiny fanoušků Vladimír Petrovka.
Utkání proti německému celku přineslo spoustu vyloučených, zvláště na straně německého mužstva, a tedy i mnoho příležitostí ke vstřelení branky, která by vnesla na hokejky domácích klid. V početní výhodě se Severočeši prosadili pouze jednou a i ty bylo zřejmě příčinou toho, že KLH muselo remízu zachraňovat až 52 vteřin před koncem: „Přesilové hry vypadaly dnes opravdu špatně, jelikož jsme je tolik netrénovali,“ prozrazuje asistent trenéra Vladimír Petrovka a dodává, že „přesilovkové formace zatím nejsou tolik sehrané, protože se jejich složení mění. Musíme se na to více zaměřit, aby byla později znát lepší souhra.“ Nejednalo se přitom pouze o zápas s Iserlohnem: „Ani v předešlích utkáních to nebylo to pravé,“ uznává chomutovský kouč.

Střetnutí s Kohouty bylo velmi tvrdé a místy se zdálo, že tato hra domácím hokejistům příliš nevyhovovala: „Jejich hokej nám dělal velké problémy hlavně díky jejich zarputilosti a důrazu. Nedokázali jsme se tak prosadit a těžko se nám dostávalo do šancí.“ Souboj s westfáslkým mužstvem tedy nastínil, jak jsou na tom hráči fyzicky: „Utkání bylo pro hráče velmi náročné, ale také cenné díky jinému stylu hokeje, který se u nás nehraje a pro kluky je to další zkušenost,“ poznamenává druhý muž na chomutovské palubě.

S přípravou jsou trenéři celkově spokojení a že by důvodem dnešní přesilovkové impotence byly výrazné rošády uvnitř kádru se tedy nepředpokládá: „Našich pět řad hraje jinak velmi dobře a uvidíme, jak se bude hráčům dále dařit, zatím není důvod něco měnit,“ uzavírá bývalý hráč Chomutova.