Pohárové intermezzo obstarají Kohouti z Westfálska

Napsal 11.08.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Severočeši mají již za sebou tři přípravná utkání, z nichž dvě proti českým extraligovým týmům v rámci hokejového poháru. Tentokrát se KLH popasuje s loni jedenáctým mužstvem německé nejvyšší soutěže Iserlohn Roosters, který již odehrál střetnutí s berounskými Medvědi. Svou letošní premiéru v Čechách díky dvěma brankám v závěrečném dějství zvládl a na tamním ledě zvítězil 5:3. Souboj s houževnatým soupeřem, který má ve svém kádru jednoho Američana, osm Kanaďanů a v němž působí i rodák ze Šternberka a největší hvězda týmu Robert Hock, mohou fanoušci vidět v neděli 12. srpna od 17:30 na ČEZ stadionu v Chomutově. Platí jednotné vstupné 20 Kč.

Působení Kohoutů v německé nejvyšší lize

Mužstvo z Iserlohnu, města poblíž Dortmundu, se od sezóny 2004/2005 pravidelně v německé „Deutsche Eishockey Liga“ umísťuje ve spodních vodách. Třikrát skončilo na jedenáctém místě, přičemž letos získalo za poslední tři roky bodů nejvíce, přesně 70. Sezónu dokončilo se záporným skóre 148:163. Za 52 kol si Kohouti připsali 18 vítězství a 24 porážek v základní hrací době.

Tahounem mužstva je rodák ze Šternberka nosící na hrudi kapitánské céčko Robert Hock, který si v loňské sezóně připsal 49 kanadských bodů (17+32). O devět bodů méně pak nasbíralo pravé křídlo a asistent kapitána Michael Wolf (17+21).

V Berouně Němci uspěli

9.8.2007: Beroun – Iserlohn	3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Když na úplném konci druhé dvacetiminutovky vsítil třetí gól hostující Schmidt, šlo se do závěrečné třetiny za vyrovnaného stavu. Ten však vydržel pouhých pět minut, zkušený Hock strhl vedení na stranu Kohoutů a vítězství o osm minut později pojistil Kanaďan Ready. Iserlohn v utkání využil tři přesilové hry a jednu branku vsítil i v oslabení.

České týmy jsou jistě silnější než my… .
— kapitán Hock před odletem do Čech

Po utkání v Podkrušnohoří se hokejisté Iserlohnu vracejí do Německa, kde dále sehrají přípravné duely proti Kolínu nad Rýnem, Hannoveru a Kasselu.

Sestavy z posledního utkání

Iserlohn: Maracle - Pyka, Traynor, Dück, Truelson, Jones, Danielsmeier - Ready, Schmidt, Wolf - Hock, Sulkovsky, Tapper - Kavanagh, Martens, Schymainski - Potthoff, Hoffmann, Schnieder.

Chomutov: Podolka - Révay, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Kolda, Malinský, Šulc, Březina - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Tauš, Havlůj - Ton, Stehlík, Freiberg.