Ohlasy po utkání

Nosek: Byl to jeden z nejtěžších domácích zápasů

Napsal 05.10.2003 Martin Bocian
C h o m u t o v - Dva celky z opačných pólů tabulky svedl proti sobě los sedmého kola 1. ČP ligy. Na chomutovský led zavítal IHC Písek. Zatímco Severočeši s plným bodovým ziskem vévodí tabulce, písečtí se krčí na třináctém místě tabulky. Zasvěcený divák však ví, že Písek je obtížný soupeř. Přesto si domácí po celý zápas vytvářeli více šancí a také pozorně bránili. Za zády měli navíc famózního Kamila Jarinu, jenž si připsal první letošní čisté konto.
Písečtí přijeli na sever Čech s obvyklou taktikou. Hrát důrazný hokej a vycházet ze zajištěné obrany. Chomutovští se ale od úvodních minut tlačili do útoku. Jenže své šance nedokázali přetavit v branku a na druhé straně postupně začali vystrkovat drápky také hosté. „V Písku je spousta mladých a houževnatých hráčů, kteří dobře bruslí. Dokud se hraje 0:0, tak cítí šanci, hodně brání a vyrážejí do brejků,“ říká zkušený chomutovský obránce Martin Nosek. Na začátku druhé třetiny Chomutov odskočil na rozdíl dvou branek. Hráči ale nepodlehli atmosféře a svojí dobrou hrou nedali Jihočechům příležitost, aby se dostali zpět do zápasu. „My jsme věděli, že Písek bude těžký soupeř a nechtěli jsme nic nechat náhodě,“ vysvětluje Kamil Jarina. „Myslím, že to byl jeden z nejtěžších zápasů na domácím ledě,“ dodává Nosek.

Důležitou první branku vstřelil ve 21. minutě právě domácí obránce Martin Nosek. „Zajel jsem pro puk a zavezl ho za bránu. Viděl jsem, že se brankář nepřesouvá, tak jsem zkusil vyjet zpoza branky a povedlo se,“ popisuje celou situaci ze svého pohledu. Druhý gól dával ve dvojnásobné přesilové hře další bek Jan Liška, pro kterého to byl vůbec první bod v sezoně. Na 3:0 zvyšoval v polovině poslední části Petr Polodna. „Puk mi trochu ujel, ale naštěstí jsem to trefil gólmanovi pod beton,“ říká střelec o svém prvním ligovém gólu v dresu Chomutova. Poslední branku přidal po milimetrové Kostourkově nahrávce Stanislav Mikšovic.

Vstup do sezony jako z říše snů zažívá sedmadvacetiletý chomutovský brankář Kamil Jarina. Pouhých devět obdržených branek v sedmi zápasech ho katapultovalo nejen na 2. místo mezi prvoligovými gólmany, ale dokonce až do extraligy. Už třikrát letos oblékl dres Karlových Varů, které si ho nemohou vynachválit. Ve svém premiérovém startu dostal pouhé dvě branky od pražské Sparty. Pak Západočechům pomohl udolat České Budějovice v poměru 3:1. V pátečním zápase přispěl měrou vrchovatou k remíze 2:2 s Vítkovicemi, aby o den později vychytal za Chomutov svoji první letošní nulu, celkově již čtyřiadvacátou v bílomodrém dresu. Na přílišnou vytíženost si ale nestěžuje. „Únava je trochu znát. Po včerejším zápase ve Varech jsem se moc nevyspal, ale při zápase zase stoupne adrenalin a dá se to vydržet,“ říká.