Ohlasy po utkání

„Paradoxně hrajeme lépe venku než doma,“ zamýšlel se Jakub Lauko

Napsal 07.10.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Jakub Lauko byl v utkání s Mountfieldem opět vidět. Ve druhé třetině mohl dokonce vstřelit svou první branku v letošní sezóně, ale Patrika Rybára nakonec nepřekonal. V ohlasu po utkání se vrátil i k debutu kamaráda Filipa Chytila v NHL.

Chomutovští v desátém kole přivítali hokejisty Mountfieldu, kterým se začátek sezóny úplně nevyvedl. Ve vyrovnaném utkání nakonec brali tři body za výhru 3:2 hosté. „Těžké utkání, nehráli jsme úplně nejlépe. Na druhou stranu ani Mountfield nehrál dobře. Je škoda, že jsme to na konci už nedohonili. Myslím si, že jsme ale bojovali,“ řekl po utkání talentovaný útočník Pirátů Jakub Lauko.

Pirátům nevyšla první třetina, svěřenci trenéra Růžičky zaměstnali brankáře Rybára pouze jednou. „Začátek utkání byl takový líný. Možná to bylo i tím systémem, kterým hráli. Nebylo to tak živé jako jiné zápasy. Od druhé třetiny se to zvedlo a bylo to aktivní utkání,“ popisoval chomutovský odchovanec.

Jakub Lauko v sezóně 2017/2018

  • Bodování: 8 zápasů, 0+0
  • Statistika pravdy: 0
  • Trestné minuty: 6
  • Ragegast index: 8

Ve druhé třetině se mohl Jakub Lauko radovat z první branky v letošním ročníku, puk za zády Patrika Rybára ovšem neskončil. „Kotouč jsem posunul za branku, aby to Vondrc dával do brankoviště. Chtěl jsem to dát rovnou do branky, ale měl jsem si chvilku počkat, stáhnout puk nebo jej protečovat. Brankář to chytil dobře,“ pravil sedmnáctiletý útočník bezprostředně po utkání.

Jakub Lauko o Filipu Chytilovi: „Občas jsme si během zápasů napsali, ať má hlavu nahoře, prostě taková sranda. Já mu píšu, ať maká a udrží se tam, on mi odpovídá, ať taky makám a příští rok se tam potkáme.“

Piráti prohráli na domácím ledě již potřetí za sebou a doma jim to letos zatím moc nelepí. „Paradoxně hrajeme lépe venku než doma. Nevím, proč tomu tak je. Asi nejsme venku pod takovým tlakem. Každopádně se musíme doma zvednout, ty body poté mohou chybět,“ popisoval celou situaci věkem stále starší dorostenec.

Ze čtvrtka na pátek debutoval v NHL kamarád Jakuba Lauka Filip Chytil. „Koukal jsem se na statistiky, že hrál do nějakých deseti minut. Určitě mu napíšu, už jsem mu gratuloval, že se tam dostal. Budu mu přát, ať se tam udrží,“ naznačoval po utkání hráč, jehož draft čeká v příštím roce.

A co bude muset udělat Jakub Lauko, aby byl draftován hned v prvním kole? Rozhodují reprezentační akce anebo dovednosti v extralize? „Těch reprezentačních turnajů je méně. Dalo by se říci, že je to taková korunka. Když se nepovede turnaj, ale klubová sezóna ano, není to takový problém. Určitě je to o výkonech v mužích, musím dělat nějaké body,“ odhadoval talentovaný útočník chomutovských Pirátů.

„Občas vidím nějaké žebříčky, ale nechci se na to nějak soustředit. Přesto je tam pořád motivace, aby to postavení udržel a zlepšil,“ uzavřel obdivovatel Ryana Getzlafa.