Piráti se po reprezentační přestávce vracejí do SD ARÉNY, vyzvou pardubické Dynamo

Napsala 22.12.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci 29. kola Tipsport extraligy střetnou s aktuálně jedenáctým týmem tabulky. Do SD ARÉNY po reprezentační přestávce přijede pardubické Dynamo. Na turnaji Channel One Cup 2015, který probíhal od 17. do 20. prosince, měli Piráti i svého zástupce, s reprezentačním týmem odehrál tři zápasy Jan Rutta. Piráti budou chtít zopakovat minulý návrat po přestávce, když devětkrát za sebou bodovali. Přijďte domácím 23. prosince 2015 v předvánočním čase pomoci. Úvodní buly padne na led již tradičně v 17 hodin a 30 minut.

Piráti Chomutov vs. HC Dynamo Pardubice, stav 1:1

Infarktový začátek sezóny v provedení Pirátů... Piráti měli hned na počátku zápasu výhodu početní výhody, kterou však ani s tenkrát novou posilou Romanem Červenkou nedokázali využít, tudíž si na první gól museli počkat. V polovině první třetiny se zapotil i domácí brankář Miroslav Kopřiva. Nejprve zlikvidoval Rolinkův pokus a poté dorážku Starého z bezprostřední blízkosti. První gól Pirátů přišel v pořadí třetí nabídnuté přesilové hře. Početní výhodu využil Vladimír Růžička mladší, jenž tečoval střelu Jana Rutty od modré - 1:0. Krátce na to mohl domácí poslat do vedení Marek Hovorka, ten však střelu namířil těsně nad horní tyč. V závěru třetiny Piráti zvládli přesilovou hru a odešli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Vladimír Růžička si v zápase třetíko kola připsal 1+2, tudíž byl u všech pirátských gólů

Ve druhé třetině Piráti zpočátku přidali několik šancí, které ale pokaždé minuly bránu. V následném oslabení podržel domácí Miroslav Kopřiva, když těsně přikryl tyč. Vyrovnání přišlo až v 29. minutě. Radoslav Tybor obkroužil bránu a zasunul kotouč za brankáře Chomutova - 1:1. V závěru třetiny podržel domácí hlavně gólman. Miroslav Kopřiva zhasil všechny naděje Dynama na obrat. Nejprve z bezprostřední blízkosti vyrazil střelu Nahodila, poté výtečně zasáhl proti Tomáškovi a o pár okamžiků později i proti Sýkorovi. Během třetí třetiny, kdy se urodilo několik šancí na obou stranách už utkání mířilo k prodloužení, které překazil domácí kapitán Michal Vondrka. V 59. minutě si reprezentační útočník sjel mezi kruhy a poslal kotouč pod horní tyč - 2:1. Pardubice zareagovaly odvoláním brankáře, na což odpověděl opět Michal Vondrka a uzavřel skóre zápasu na konečných 3:1.

Piráti kvůli nepovedené tříbrankové prostřední třetině zůstali bez bodu... Piráti v rámci 16. kola odjeli poprvé v sezóně do Pardubic. První třetina začala útokem domácích. Do dobré šance se dostal Sýkora, ale na kotouč nedosáhl. Poté udeřil útok Pirátů, Vladimír Růžička z mezikruží jen těsně minul šibenici Maxwellovy brány. Do vypršení dvaceti minut si oba celky vyzkoušely početní výhodu, ani jeden z týmů ji však nevyužil. Do šaten odešli soupeři za bezbrankového stavu.

Rozhodující byla prostřední třetina. Již po 42 vteřinách Piráti špatně vystřídali a šli do čtyřech, hned vzápětí byly následovány Pardubicemi, tudíž se hrálo ve vyrovnaném stavu. Vteřinu před vypršením chomutovského trestu z levé strany vystřelil Tomáš Rolinek a kotouč zapadl za rameno Jana Strmeně - 1:0. Ve 27. minutě navrátilec z trestné lavice Jakub Sklenář připravil akci Antonínu Duškovi, který byl při úniku faulovaný, a proto bylo sudími nařízeno trestné střílení, které již zmíněný útočník proměnil a vyrovnal - 1:1. Poté už stříleli jenom domácí. Dynamo si ještě před polovinou utkání vzalo vedení zpátky. Jakub Svoboda poslal svižnou ránu na chomutovskou branku, do které kotouč zapadl - 2:1. Odpovědět mohli Piráti hned v následné přesilové hře, tu však nevyužili. Co se nepovedlo Pirátům, využili domácí. Tomáš Marcinko se mezi kruhy otočil z kotoučem, střelou po zemi trefil mezeru mezi Strmeňovými betony a využil přesilovou hru - 3:1. Do konce druhé dvacetiminutovky na skóre žádná změna neproběhla a Piráti šli do třetí třetiny z dvoubrankovým mankem.

Na začátku třetiny těžil z tlaku Pirátů Martin Rýgl, dostal se až před Maxwella, ale ani rychlou střelou domácího brankáře nepřekonal. Ve 44. minutě přišel další gól na straně domácích. Rolinek vyslal přihrávku na Petra Sýkoru, který šikovným píchnutím procpal kotouč za Strmeně a navýšil na rozdíl tří branek - 4:1. Po čtvrtém inkasovaném gólu Jan Strmeň přenechal své místo Miroslavu Kopřivovi. V závěru musel být domácí brankář pozorný. Po kombinaci Romana Červenky s Michalem Vondrkou kotouč poskakoval v brankovišti a gólu moc nescházelo. Dynamo si ale pohodlný náskok pohlídalo a získalo doma tři body, Piráti odjeli naprázdno.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice
6. místo
47 bodů
POZICE11. místo
33 bodů
71:71SKÓRE 63:81
290 minutTRESTNÉ MINUTY419 minut

Soupeři před reprezentační pauzou, aneb 28. kolo Tipsport extraligy

Piráti mají v paměti přestřelku s Mladou Boleslaví... Přestřelka začala již v prvních momentech utkání. Do vedení se dostali hosté ve čtvrté minutě zápasu. Obránci Pirátů se nedohodli s Miroslavem Kopřivou a rozehráli přesně na hůl Bárty, ten ještě domácího brankáře nepřekonal, ale kotouč se dostal k Radimu Hruškovi, který nekompromisně zavěsil - 0:1. Za pět minut hry se skóre vyrovnalo. Roman Červenka vystřelil od modré, jeho střelu tečoval Marek Tomica a nasměroval kotouč za záda Ritticha - 1:1. Ve dvanácté minutě se opět radovali domácí, když na nějakou dobu přetáhli vedení na svou stranu. Štěpán Hřebejk byl tvůrcem celé akce, přihrál na Vladimíra Růžičku, který vystihl přesný moment na zpětnou přihrávku. Už zmíněný dlouholetý chomutovský hráč tečoval přihrávku přesně do rohu Rittichovy branky - 2:1. Mladá Boleslav ještě do první sirény vyrovnala. Hruška vybojoval kotouč, nabil Ctiradu Ovčačíkovi, který rychlou střelou zápěstím překonal domácího brankáře a uzavřel třetinu na shodný počet vstřelených gólů - 2:2.

Michla Vondrka v zápase proti Mladé Boleslavi zkompletoval hattrick

Na začátku druhé třetiny si oba celky vyzkoušely zkrácenou početní výhodu i hru vyrovnanou ve čtyřech hráčích na obou stranách, ale změna přišla až ve 27. minutě. Ctirad Ovčačík přidal druhou trefu v zápase a z pravého kruhu poslal Mladoboleslavské opět do vedení - 2:3. V polovině utkání Roman Chlouba obdržel čtyři minuty za vysokou hůl, které však odseděl celé. Co se hostům nepovedlo ve dvounásobné přesilovce, to se povedlo Pirátům ve výhodě o jednoho hráče. Ve zmatku před brankou se kotouč dostal na Michala Vondrku, který kotouč poslal do odkryté části klece - 3:3. Ve 38. minutě se skóre měnilo znova. Tomáš Harant napřáhl na modré, těsně před Rittichem jeho střelu tečoval Vladimír Růžička mladší a poslal Piráty opět do vedení - 4:3.

Na začátku poslední třetiny Dominik Pacovský ujel po levé straně kluziště, na vrcholu kruhu napřáhl, překonal Kopřivu a využil přenesenou přesilovku ze druhého dějství - 4:4. Hned v další minutě ale Piráti šli opět do vedení. David Rittich předvedl velkou chybu, když na kotouč „malá domů“ povyjel, ale ještě než kotouč odehrál do něj píchl holí Michal Vondrka a puk zaplul do prázdné klece - 5:4. Klid na pirátské hokejky mohl přinést gól ve 45. minutě, kdy Roman Červenka ujel po pravém mantinelu a nechytatelnou střelou Ritticha po šesté v zápase překonal - 6:4. Mladé Boleslavi se vystřídání gólmanů po šesti inkasovaných gólech vyplatilo. Bruslaři zásluhou Dominika Pacovského a Radana Lence opět vyrovnali - 6:6. Vítězství strhl na stranu Pirátů až jejich kapitán. V 52. minutě Adam Jánošík vypálil od modré, jehož střelu tečoval za záda vystřídavšího Růžičky Michal Vondrka, který tak zkompletoval hattrick a uzavřel utkání - 7:6.

Pardubice doma nestačily na Plzeň, s kterou prohrály i třetí vzájemný zápas... Dynamo vstoupilo do utkání dobře. Ze střelecké i herní převahy těžil Patrik Poulíček. Nejprve trefil Machovského masku, poté už na plzeňského brankáře vyzrál a poslal domácí do vedení - 1:0. Ve druhé třetině Plzeň začala obrat utkání a třemi góly téměř rozhodla zápas. Dynamo se dlouho bránilo dvounásobnému oslabení, ale nakonec stejně inkasovalo. Osm vteřin před vypršením trestu se z mezikruží trefil Mario Bližňák - 1:1. Ve 29. minutě další branku vstřelila Plzeň ve vlastním oslabení, David Sklenička vystihl pardubickou kombinaci a po pěkné kličce Maxwellovi dopravil puk do branky – 1:2. Třetí branku přidal Jaroslav Kracík, když se měly Pardubice čtyři minuty bránit. Již zmíněný útočník zavěsil do šibenice a zvýšil na rozdíl dvou branek - 1:3. Pardubice ve třetí třetině rychle snížily, už po 48 vteřinách se prosadil Tyler Redenbach - 2:3. Plzeň si vítězství nenechala vzít a v 56. minutě se pojistila ještě jedním gólem, o který se postaral Indrák a uzavřel skóre na konečných 2:4.