Piráti vyzvou ve druhém domácím střetnutí přípravy vicemistra z Liberce

Napsala 02.08.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti po cenném skalpu Jekatěrinburgu nastoupí k druhému přípravnému utkání před nadcházejícím ročníkem Tipsport extraligy. Soupeřem bude svěřencům Vladimíra Růžičky z minulých dvou sezón velmi známý Liberec, který přijede do SD ARÉNY s porážkou od pražské Sparty. Střetnutí je naplánované na čtvrtek 3. srpna od 17 hodin a 30 minut.

Liberečtí v minulé sezóně skončili po základní části se 103 body na vrcholu tabulky Tipsport extraligy a šli si za obhajobou titulu. Ve čtvrtfinále play-off porazili Plzeň, která postoupila z předkola po zdolání Vítkovic, 4:2 na zápasy a postoupili do semifinále. Před branami finále se střetli s překvapením vyřazovacích bojů. S Piráty svedli v šesti zápasech vyrovnanou bitvu, jež skočila lépe pro Bílé Tygry, kteří ve finále podlehli 0:4 suverénnímu Brnu.

Jakub Valský (BK Mladá Boleslav)
    Branko Radivojevič (HC Dukla Trenčín, SVK)
    Ján Lašák (neznámo)

Piráti začali přátelská utkání proti zvučnému soupeři z KHL, kterým byl ruský Jekatěrinburg. Brankové konto otevřel ve dvanácté minutě Francis Paré po pohledné přesilovkové akci. Vyrovnání přišlo z hole Vojtěcha Tomečka, na kterého ale rychle odpověděl Stanislav Jegoršev.

Na začátku druhého dějství se prosadil Rok Tičar a zvýšil vedení ruského týmu, Piráti však ještě do poloviny zápasu srovnali na 3:3 díky přesilovkovým trefám Vladimíra Růžičky, jenž se prosadil ve výhodě pět na tři, a Juraje Valacha. Po bezbrankové třetí třetině se duel posunul do prodloužení, které ukončil osmnáct vteřin před koncem Vojtěch Tomeček.

Branky a nahrávky: 16. Tomeček (Růžička), 24. Růžička, 29. Valach (Růžička), 65. Tomeček (Grman, Lauko) – 12. Paré (Beck, Garejev), 17. Jegoršev (Milovzorov, Kučerjavenko), 22. Tičar (Beck).
Statistiky – vyloučení: 8:10, využití: 2:2, střely na branku: 31:21.

Sestava Pirátů: Laco (Král) – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Kadeřávek, Grman – Tomica, Huml, Havel – Sklenář, Růžička, Tomeček – Koblasa, Rob, Hlava – Poletín, Lauko, Šťovíček.

Liberečtí se v úvodním přátelském utkání střetli s pražskou Spartou, kterou přivítali na vlastním ledě. Bílí Tygři do zápasu dobře vstoupili, jelikož si do čtrnácté minuty vypracovali dvoubrankový náskok po přesných pokusech Lukáše Krenželoka a Michala Plutnara.

V prostřední části snížil Dominik Uher, na kterého přibližně o deset minut později navázal Robert Říčka. Vedení na liberecké hole vrátil Ladislav Šmíd, jenž vymetl horní část sparťanské brány. Branka Jiřího Smejkala z 52. minuty poslala duel do prodloužení, které rozhodl už po 55 vteřinách Jiří Černoch z přečíslení dva na jednoho.

Branky a nahrávky: 6. Krenželok, 14. Plutnar (Jelínek, Lakatoš), 48. Šmíd (Dlouhý, Stránský) – 33. Uher (Kalina, Černoch), 44. Říčka (Reichenberg), 52. Smejkal (Jandus T.), 61. Černoch (Dvořák).
Statistiky – vyloučení: 5:3, využití: 0:1.

Sestava Liberce: Will (Stezka) – Derner, Jánošík, Šmíd, Plutnar, Kolmann, Pyrochta, Havlín – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Jašek, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Bližňák, Bartovič – Dlouhý, Vantuch, Stránský.