Piráti druhé přípravné utkání nezvládli, od Liberce dostali šest branek

Napsal 03.08.2017 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Piráti přivítali ve druhém přátelském utkání neoblíbený Liberec, což nakonec výsledek potvrdil. Hosté byli od začátku zápasu aktivnějším týmem a v každé třetině vstřelili dvě branky. Piráti díky Michalu Poletínovi skórovali pouze jednou, a tak se Bílí Tygři radovali z vítězství 6:1.
přát. čt 3.8.2017
1:6(0:2, 0:2, 1:2)
LIB
Král (30. Lukeš) – Rašner, Flemming, Chalupa, Valach, Dlapa, Slovák, Blaha, Grman – Tomica, Skokan, Havel – Sklenář, Růžička, Tomeček – Koblasa, Rob, Poletín – Šťovíček, Hejcman, Hlava
Liberec
Stezka – Pyrochta, Ševc, Plutnar, Šmíd, Derner, Jánošík – Krenželok, Jelínek, Lakatoš, Bakoš, Bulíř, Jašek, Ordoš, Bližňák, Bartovič, Hrabík, Vantuch, Stránský

52. Poletín (Růžička, Valach)
Liberec
4. Ordoš (Bližňák), 10. Lakatoš, 35. Stránský (Hrabík, Šmíd), 38. Bartovič (Vantuch, Jánošík), 44. Bakoš (Derner, Jašek), 53. Bakoš

7:7
1:1
0:0
26:31
Petružálek, Kostourek – Coubal, Lederer

Úvod zápasu vyšel lépe Bílým Tygrům, během čtvrté minuty nejprve Lukáš Jašek nevyzrál na Tomáše Krále, poté ale Jan Ordoš využil skrumáže před chomutovským brankářem – 0:1. Před polovinou třetiny měli Piráti možnost početní výhody, kterou však přes pokusy Vladimíra Růžičky a Tomáše Slováka nevyužili. Druhou branku zapsal v přesilovce Dominik Lakatoš, jehož přihrávka do brankoviště zpoza brány byla nešťastně sražena do sítě Ondřejem Dlapou – 0:2.

I v dalším průběhu měli Liberečtí možnost početní výhody, kterou však neproměnili, přestože měl Martin Bakoš velkou šanci z levého kruhu. Na konci třetiny prověřil Aleše Stezku domácí obránce Tomáš Slovák, který pálil ve výhodě o jednoho hráče z pozice mezi kruhem a modrou čárou. Puk za čárou neskončil, a tak šli domácí do prostřední části s dvougólovou ztrátou.

Na začátku třetiny měli drobnou převahu domácí, ale Petr Koblasa ani Michal Poletín mladého libereckého gólmana nepřekonali. Čisté konto si Aleš Stezka udržel i další dvě minuty v oslabení, které Bílí Tygři přečkali bez větších problémů stejně jako následně Piráti. V polovině duelu ujel Luboš Rob, jenž se přes bránícího hráče neprosadil a přihrál před bránu Dávidu Skokanovi, který ve vyložené šanci přestřelil.

Hned v dalším přerušení vystřídala Tomáše Krále v brance týmová trojka Štěpán Lukeš. Po ubráněném oslabení ujel po pravé straně Vladimír Růžička, jenž neuspěl střelou k bližší tyči. Na druhé straně Kryštof Hrabík našel najíždějícího Jana Stránského, který se nemýlil – 0:3. Ještě do konce druhé dvacetiminutovky zvýšil na rozdíl čtyř gólů Milan Bartovič – 0:4.

V počátku třetího dějství měl na konci početní výhody dobrou pozici Mário Grman, jehož tvrdý pokus skončil těsně vedle branky. Ve 44. minutě Martin Bakoš zasadil pátou ránu do chomutovské sítě – 0:5. O tři minuty později si sjel mezi kruhy Petr Koblasa, proti kterému vynikl liberecký brankář. Za chvíli měl na druhé straně na holi další gól Dominik Lakatoš, ale beton Štěpána Lukeše v bráně nepřehodil. Po drobné strkanici před chomutovskou bránou měli domácí přesilovou hru, ve které Nicolas Hlava našel v rychlém protiútoku Michala Poletína, jenž ale svižnou střelou neuspěl.

Krátce po skončení jedné početní výhody dostali Piráti další, kterou už potrestali a prolomili Stezkovu neprůstřelnost. Rána Juraje Valacha od modré se přes Vladimíra Růžičku dostala až ke střelci prvního gólu Michalu Poletínovi, který bekhend vytáhl až pod horní tyčku – 1:5. Než se Piráti doradovali už Štěpán Lukeš lovil puk ze sítě po pokusu Martina Bakoše – 1:6. Po jednom vzájemném vyloučení za strkanici se už nic zásadního nestalo, a tak si Liberečtí připsali první vzájemnou výhru v sezóně.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Neodehráli jsme dobré utkání. V první třetině jsme měli špatný pohyb, prohrávali jsme osobní souboje a vypálili jen třikrát na bránu. Ve druhé třetině jsme se s tím snažili něco udělat, upravili jsme sestavu, vytvořili si šance, ale nedali góly. Soupeř potom trestal naše chyby. Bohužel, nám zápas nevyšel.“

Karel Mlejnek (Bílí Tygři Liberec): „Vstoupili jsme do zápasu velice dobře, poté jsme měli v první polovině druhé části horší pasáž, kdy Piráti přitvrdili a zvedli svůj výkon. Branka na 3:0 nás uklidila. Utkání jsme dohráli, jak jsme chtěli. Každému přípravnému utkání přikládáme důležitost, protože už nám pomalu začne sezóna v Lize mistrů.“