Mladežnický hokej

Po reprezentační přestávce se znovu rozběhne Noen extraliga juniorů

Napsal 07.01.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Celé tři týdny, tak dlouho trvala přestávka Noen extraligy juniorů, způsobená mistrovstvím světa „20“ v Kanadě, a také sklonkem roku. První utkání měli junioři sehrát doma s Duklou Jihlava, ale kluby se dohodly na prohození pořadatelství. Utkání se bude hrát v sobotu, od 12:00 na jihlavském zimním stadionu. Starší dorost zajíždí nejprve v pátek do Třebíče, o den později do Brna. Stejně jako ostatní mládežnické týmy, tak i mladší dorost bude své utkání hrát venku. V neděli zajíždějí na led středočeského Kladna.

Junioři KLH Chomutov

Juniorům Chomutova se v posledním kalendářním měsíci, roku 2009 dařilo. Z odehraných sedmi zápasů, se rovnou v pěti mohli radovat z výhry. Postupně porazili – Kladno, Liberec, Opavu, Olomouc, Porubu. Prohráli pouze dvakrát, a to doma s Ústím nad Labem 4:7 a na ledě Havířova 4:1. S Duklou Jihlava se potkáváme v tomto ročníku vůbec poprvé a nebude tedy snadné zápas zvládnout.

HC Dukla Jihlava – KLH Chomutov

Průběžné pořadí: 9. místo ve skupině „B“. Posledních 5 utkání: 2 výhry, 1 výhra v prodloužení, 2 prohry. Vzájemné zápasy z pohledu Chomutova: Zatím žádné zápasy nebyly. Nejproduktivnější hráči: Adam Pometlo (4+19), Martin Vysloužil (5+13), Dan Kotlík (11+6), Tomáš Vondráček (11+4) a Michael Polcar (8+7).

Kdy a kde?: 9. 1. 2010, od 12:00 v Jihlavě.

Starší dorost

Stejně jako pro juniory, tak i pro starší dorost byl prosinec velmi úspěšný, když vyhráli čtyři utkání a pouze dvakrát prohráli. Přerušila se tím velmi nelichotivá bilance, při které se starší dorostenci KLH Chomutov trmáceli u extraligového dna. Prvními soupeři, kteří se postaví v novém roce Severočechům, budou hráči Horácké Slávie Třebíč a brněnské Komety.

SK Třebíč – KLH Chomutov

Průběžné pořadí: 9. místo ve skupině „B“. Posledních 5 utkání: 1 výhra, 4 prohry. Vzájemné zápasy z pohledu Chomutova: Zatím žádné zápasy nebyly. Nejproduktivnější hráči: Danko Deveri (28+12), Lukáš Paták (13+26), Michal Vlašín (6+17), Ondřej Šulc (10+8), Filip Kasalý (7+5).

Kdy a kde?: 8. 1. 2010, od 15:00 v Třebíči.

HC Kometa Brno – KLH Chomutov

Průběžné pořadí: 11. místo ve skupině „B“. Posledních 5 utkání: 2 prohry v prodloužení, 3 prohry. Vzájemné zápasy z pohledu Chomutova: Zatím žádné zápasy nebyly. Nejproduktivnější hráči: Jakub Fúzik (21+8), Pavel Pospíšil (11+15), Jakub Touška (9+12), Petr Horehleď (9+10), Jan Boček (7+10).

Kdy a kde?: 9. 1. 2010, od 11:00 v Brně.

Mladší dorost

Mladší dorostenci se rozpomněli, jak se vyhrává, a z posledních pěti utkání čtyři vyhráli. Stejně jako starší dorost, tak i mladší dorost se trmácel u dna extraligové tabulky. Pomalu, ale jistě tým Petra Nekvindy začíná sbírat cenné bodíky, které by se mohli hodit v závěrečných bojích, na účet pronásledovatelů. Další, kdo bude chtít sebrat body Severočechům, bude středočeské Kladno.

HC Kladno – KLH Chomutov

Průběžné pořadí: 10. místo ve skupině „západ“. Posledních 5 utkání: 2 výhry, 2 výhry v prodloužení, 1 prohra v prodloužení. Vzájemné zápasy z pohledu Chomutova: 1:3, 5:3. Nejproduktivnější hráči: Patrik Novák (10+8), Vojtěch Šilhavý (9+8), Dominik Habrdla (10+6), Petr Janeček (7+8), Martin Slánský (4+10).

Kdy a kde?: 10. 1. 2010, v Kladně.