Přijede Třebíč: Předposlední tým tabulky s podprůměrným útokem

Napsal 10.01.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Po prohře na ledě Litoměřic si mohou Piráti napravit reputaci na domácím ledě. Ve středu přijede předposlední Třebíč, které se v posledních kolech vůbec nedaří - špatné přesilovky, slabý útok, propustná obrana. Piráti by zápas měli zvládnout. Utkání 38. kola startuje v tradičních 17.30 na domácím ledě.

Do Chomutova míří Třebíč. Tým, který se trápí na dně prvoligové tabulky a k odrazu mu nepomohlo ani posledních pět kol. To spíš naopak. Nejprve přišla tvrdá porážka od Litoměřic (2:8), pak Třebíč padla i v Šumperku (2:4). výhru si sice připsala proti Písku (3:2), ale pak nestačila na Benátky (1:2) a v posledním kole padla s Havlíčkovým Brodem 3:5.

Tři body z patnácti možných a nelichotivé skóre 11:21. Není divu, že třebíčská ofenzíva patří k dlouhodobě nejhorším v celé první lize – horší jsou už jen v Mostě a Písku.

Posledních pět zápasů nicméně znamenalo pět bodů za pět asistencí pro Stejskala, Havel vybojoval body čtyři (3+1). Tragická je v podání Třebíče přesilová hra – v posledních pěti zápasech ji měli možnost hrát devatenáctkrát, branku z toho ale Třebíčští vytěžili jedinou – 5% úspěšnost není nic, čím se tento klub může chlubit. Pozitivní je ale fakt, že ubrání devět přesilovek z deseti.

Přijede předposlední tým tabulky

Třebíči patří aktuální předposlední pozice. Na poslední Most má náskok třináct bodů. Na osmičku ale ztrácí deset bodů a na druhý Chomutov dokonce 44 bodů! Aby ne, když ve 37 zápasech vyhrála jen šestkrát za tři body a „chlubí“ se pasivním skóre 85:113.

Ofenzívní bída se projevuje i v klubových statistikách. Třebíč nemůže nabídnout žádnou hvězdu, která by atakovala čelo kanadského bodování první ligy. Nejlépe je na tom zatím David Dolníček. Dvaatřicetiletý odchovanec Třebíče, který strávil několik let své hokejové kariéry i ve druholigových týmech.

Letos chyběl v dresu Třebíče jen dvakrát – i vinnou trestu ve hře, který obdržel ve 23. kole v zápase s Benátkami. Tento trest navíc výrazně přispěl i k tomu, že je Dolníček „zlým mužem“ Třebíče. Trestných minut má jednoznačně nejvíc – sedmapadesát. Vyvažuje to ale svou produktivitou – dvacet pět bodů ve třiceti pěti zápasech z něj dělá v Třebíči jedničku kanadského bodování.

Vilém Burian – naděje třebíčského hokeje

Za velkou naději považují v Třebíči místního odchovanec Viléma Buriana. Ve svých třiadvaceti letech má za sebou mládežnické extraligové soutěže v dresu Sparty i devět startů v nejvyšší seniorské hokejové soutěži. V nich si připsal prozatím dvě asistence.

Vilém Burian je druhý muž kanadského bodování Třebíče. Chyběl v jediném zápase a ve 36 utkáních, která odehrál, nasbíral 21 bodů. V posledních pěti kolech přidal dvě branky a jednu asistenci.

Dvakrát úspěšně

Piráti zatím poměřili síly s Třebíčí dvakrát. V obou případech brali výhru, v prvním zápase ale až v prodloužení. První utkání, které se hrálo na chomutovském ledě, domácí nezvládli hlavně v úvodu a museli smazávat dvoubrankové manko. Ve 31. minutě snižoval Hruška, šest minut po něm vyrovnával Hromas. Třetí gól v prodloužení přidal opět Hruška.

Druhé utkání pak bylo zcela v režii Pirátů. Třebíč se zmohla na první branku až za stavu 4:0 pro Chomutov. Každý tým pak přidal ještě po jedné brance a zápas nakonec skončil 5:2 pro Piráty. Body si ve dvou zápasech připsalo celkem 12 hráčů Chomutova. Nejpilnější byl v tomto směru David Hruška (2+2), následoval ho Milan Kraft (1+2). V dresu Třebíče byl nejvíc vidět Vilém Burian (2+0).

Chomutovu se zápas posledního kola příliš nevyvedl. Prohrál na ledě Litoměřic 4:5. A to i přesto, že vedl už 2:0 a soupeře výrazně přestřílel. Litoměřicím se ale podařilo vstřelit branku jak v přesilové hře, tak ve vlastním oslabení.

Chomutov je tak patnáct kol před koncem základní části na druhém místě a na Ústí ztrácí šest bodů.

Další body možná odmaže už ve středu 11. ledna, kdy na svém ledě hostí právě Třebíč. Úvodní buly rozhodčí vhodí v tradičních 17.30 a kdo nebude na svém místě na stadionu, může zápas sledovat alespoň prostřednictvím textového online přenosu na onlajny.cz.