Ohlasy po utkání

„Štěpán chytal celý zápas výborně a nyní mu musíme pomoci my,“ uvědomoval si Ondřej Dlapa

Napsal 05.11.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v – Před první reprezentační přestávkou přivítali Piráti v rámci dvacátého kola Tipsport extraligy Liberec. Utkání obratů ovládla tygří smečka, která z SD ARÉNY odvezla dva body. V chomutovském souboru opět nastoupil Ondřej Dlapa, který strávil na hrací ploše 18 minut a 41 vteřin, během nichž rozdal soupeřům pět hitů.

První listopadová neděle nabídla zajímavé střetnutí mezi Chomutovem a Libercem. Domácí se ujali dvoubrankového vedení, ovšem v poslední dvacetiminutovce o něj přišli. Ba dokonce museli dotahovat náskok Bílých Tygrů. Přesně dvě minuty před koncem normální hrací doby o dělbě bodů rozhodl Dávid Skokan. Jenže definitivní podobu výsledku dal Michal Bulíř, jenž v prodloužení využil zaváhání Štěpána Lukeše. „Myslím si, že to byl boj do poslední chvíle. Asi ani fanoušci už nevěřili, že to zase vyrovnáme, ale řekl bych, že se bohužel štěstí trochu obrátilo proti nám. Bohužel jsme prohráli,“ hodnotil zklamaně rodák z Brna.

Již po několikáté v sezóně nedokázali Piráti udržet nadějný výsledek a utkání došlo do nastaveného času. Stejně jako proti Liberci měly podobný scénář zápasy s Kometou nebo třeba v Jihlavě. „Kdybychom to věděli, tak takhle neprohráváme. Bohužel přestaneme nějak vždy hrát a otočí se to proti nám. Musíme se z toho poučit, protože takto nemůžeme prohrávat,“ řekl otevřeně Ondřej Dlapa.

Chomutovský soubor musel v duelu několikrát čelit náporu soupeře. Vždyť Tygři do zápasu vlétli a byl to Štěpán Lukeš, který pochytal několik tutových šancí. Vše se opakovalo i ve druhé třetině, kdy si po dalším náporu musel Vladimír Růžička vzít oddechový čas. Nejlepším hráčem Pirátů byl vyhlášen Michal Vondrka, ovšem dalším hráčem na toto ocenění připadal právě talentovaný brankář. Jednadvacetiletý maskovaný muž předvedl řadu bravurních zákroků, i když v prodloužení předvedl obrovskou chybu, po níž padl rozhodující gól. „Štěpán chytal celý zápas výborně, držel nás. Držel nás opravdu dlouho a tohle se občas stane. My mu s tímhle musíme pomoci také,“ konstatoval pětadvacetiletý bek.

V duelu mezi Piráty a Tygry se strhlo hned několik potyček. Opět se jednalo o nervózní střetnutí mezi těmito soupeři. Asi nejaktivnějším byl v tomto ohledu kanadský obránce Brett Flemming, jehož soupeři často vyhledávali. Také Ondřej Dlapa předvedl, že se nebojí tvrdit hru. Právě chomutovský obránce rozdal soupeřům pět hitů, což bylo nejvíce ze všech hráčů na ledové ploše. „Proti Liberci vždy hrajeme play-off zápasy. Mezi námi je to vždy takové vyhrocené, ale prostě je to hokej a ne žádný balet,“ odpovídal na další položenou otázku.

Svěřenci Vladimíra Růžičky hráli hned dvakrát ve dvojnásobném oslabení. V utkání na trestnou lavici usedlo hned sedm domácích hráčů. I tento fakt mohl rozhodnout o tom, proč byl Liberec nakonec šťastnějším celkem. „Vyloučených máme poměrně dost, ale na druhou stranu máme i dost přesilovek, které teď nedokážeme proměňovat. Není štěstí na naší straně, ale věřím, že se to zase zlomí. Budeme přesilové hry zase proměňovat a nebudeme hrát tolik oslabení,“ nehledal výmluvy hráč s dvaasedmdesátkou na zádech.

Ve třetí třetině si vzal slovo liberecký Dominik Lakatoš, jenž dvěma góly otočil stav zápasu na stranu Bílých Tygrů. Dlouho to vypadalo, že Pirátům nejdou nohy tak, jak by měly. Ovšem Chomutovští našly poslední zbytky sil a střetnutí zásluhou Dávida Skokana poslali do prodloužení. V nastaveném času byli dlouho aktivnější a nebezpečnější, ale na dvoubodové vítězství to nestačilo. „Nemyslím si, že by nás nějak přehrávali, ale prostě asi únava už jde znát. Nemůžeme se na to vymlouvat, protože Liberec má ještě o zápas víc. Teď máme reprezentační pauzu, abychom potrénovali,“ řekl na závěr.