Udrží Luboš Horčička čisté konto déle než loni Kamil Jarina?

Napsal 27.09.2004 Libor Kult
C h o m u t o v - Na programu 8.kola je mezi jinými i duel dvou ambiciózních mužstev, do Chomutova přijede BK Mladá Boleslav. Zápas bude mít pikantní příchuť pro Milana Kostourka, který by se měl na chomutovském ledě poprvé představit jako hráč hostí. Všichni hostující hráči se jistě budou snažit překonat brankáře Horčičku, který zůstává nepřekonán již úctyhodných 133 minut a má tak loňskou sérii 166 minut Kamila Jariny na dosah. Domácí by měli být kompletní. Hrát by měl i David Hájek, který v Písku nenastoupil. Utkání začíná v 17:30 a ti, kdož nezavítají na zimní stadion, mají možnost jej sledovat v ONLINE přenosu.
Kádr Mladé Boleslavi

Na soupisce středečního soupeře z města Škody je několik hráčů, kteří prošli chomutovským dresem. V sezoně 2000/2001 to byl obránce Marián Meňhart, o rok později další bek David Pojkar a nejčerstvější zkušenost má loni ještě hráč domácích útočník Milan Kostourek. Nejzkušenějším gólmanem je Filip Šindelář, který loni nastoupil k několika utkáním za extraligovou Spartu. Statisticky nejlepší z brankářů Mladoboleslavských je však mladý Lukáš Musil. V obraně tvrdí muziku Zdeněk Toužimský, bývalý hráč extraligové Plzně. Před začátkem soutěže získala defenziva Boleslavi zajímavou posilu v podobě Mariana Moravy z Jihlavy. V útoku hraje zatím prim David Vrbata, který se neprobojoval do nabitého kádru Sparty. Útočnou vozbu před sezonou posílili Tomáš Hradecký z Prostějova, David Nedorost hrál v Písku, Jiří Kameš z Kladna a již zmiňovaný Milan Kostourek. V týmu je již několik let oporou také Michal Oliverius, jenž působil i v Kadani. Díky výluce se prozatím v jednom utkání mohli sejít bratři Vrbatové. Známějšího Radima Vrbatu získali Středočeši na výpomoc z Liberce.

Vzájemná bilance se Středočechy

Tradice utkání těchto soupeřů v druhé nejvyšší soutěži je zatím poměrně krátká. Čítá pouze dvě sezony a dohromady šest utkání. V předloňské soutěži se mužstva střetla čtyřikrát. Každý ze soupeřů vyhrál oba zápasy na své ledě a vždy jednou v prodloužení. V loňském roce došlo na dvě vzájemná utkání, která skočila vždy vítězstvím Chomutova v poměru 3:1.

Jak si vede Boleslav letos?

Vstup do první ligy se hokejistům Boleslavi příliš nevydařil. V první utkání sice zvítězili na ledě Písku, ale poté následovaly tři porážky. Svěřenci trenérů Hořavy a Hakena postupně nedokázali vyhrát v Havířově, s Kometou Brno a v Třebíči. Po této nelichotivé šňůře se začalo blýskat na lepší časy. Výhra nad spolufavoritem 1.ligy z Ústí nad Labem v prodloužení jistě pomohla zvednout sebevědomí. Poté přišla prohra na ledě Českých Budějovic a v posledním kole vítězství nad Kadaní. Tyto výsledky zapříčinily, že Mladá Boleslav momentálně figuruje na 9.místě, tudíž mimo pozice znamenající postup do play – off.

Sestava Mladoboleslavských z posledního utkání proti Kadani: Musil - Morava, Drtina, Toužimský, Jareš, Vyskočil, Pojkar, Derner - Kadlec, Hradecký, Kameš - Nedorost, D.Vrbata, Weiss - Krupka, Král, Kostourek - Metlička, Stejskal, Oliverius