Tři branky v posledních dvou minutách odsoudily Boleslav k debaklu

Napsal 29.09.2004 David Dinda, Martin Ritter
C h o m u t o v - Když dvě minuty před koncem utkání poslal, při power-play soupeře, puk do odkryté klece Buchal, mohl Chomutov začít slavit. V tu chvíli o vítězství již nikdo nepochyboval, ba co víc. V závěrečné euforii přidali Chomutovští další dvě branky a Boleslav tak domů odjíždí s debaklem. Jako první se ve 23. minutě prosadil chytře tečující Charousek. Na 2:0 zvyšoval Petr Jíra a uklidňující třetí branku vstítil Martenek. Boleslav neodehrála špatný zápas, ale nevyužila brankové příležitosti ani nabídnuté přesilovky a tak z Chomutova odjíždí poražena.
8.kolo st 29.9.2004
6:1(0:0, 1:0, 5:1)
MBL
Horčička - Nosek, Plaček, Trefný, Řezníček, Révay, Prošek, Szakal - Jíra, Šíp, Polodna - Jeslínek, Mikšovic, Boušek - Buchal, Koláček, Malát - Martenek, Charousek, Hahn
Ml.Boleslav
Šindelář - Morava, Drtina, Toužimský, Holý, Derner, Pojkar, Meňhart, Kadlec - Kameš, Hradecký, Vrbata - Weiss, Nedorost, Král - Kostourek, Hluchý, Krupka - Oliverius, Metlička, Stejskal

Zápas začal šancí Chomutova. Hned v 1. minutě vyzkoušel pozornost gólmana Šindeláře Mikšovic, který dnes do zápasu nastoupil s celoobličejovým krytem. Na druhé straně se pokusil ukončit neprůstřelnost Horčičky Kameš, ale ani jeho střela v brance neskončila. Na své loňské působení v Chomutově se rozpomněl Michal Jeslínek, ale s jeho dorážkou si gólman poradil. O chvíli později neuspěl ani Ladislav Boušek. Utkání se hrálo ve svižném tempu chvílemi se zdálo, že boleslavští mají více ze hry. V 11. minutě si šel za sekání sednout na trestnou lavici hostující Vrbata. Chomutovští hráči ostřelovali boleslavskou branku, ale Nosek ani Plaček nezakončili přesně. Ve 14 minutě si mezi kruhy najel opět Michal Jeslínek, ale jeho střela mířila těsně vedle levé tyče. První přesilovku si zahráli i hosté. Chomutov dobře brání a neumožnil Boleslavi ohrozit Horčičku. Při další přesilové hře Chomutova se ve velké šanci objevil Charousek jeho střela v brance neskončila a ani dorážka Buchala. Neuspěl ani Robert Plaček, jeho střely od modré s přehledem zlikvidoval Šindelář.

Na začátku druhé třetiny chytil Horčička střelu Vernera. Ve 23. minutě Buchalovu přihrávku tečoval těsně před Šindelářem Charousek a Chomutov vede 1 – 0. Chomutov je nyní aktivnější a nepouští Boleslav do výraznější šance. Ve 24. minutě mohli domácí vést už 2 – 0, ale střela Martenka se zastavila těsně před brankovou čarou. Vzápětí se do velké šance dostal Jíra. Jeho střela však skončila vysoko nad brankou. Ve 32. minutě se už za brankařem Šindelářem rozsvítilo červené světlo, ale rozhodčí branku neuznává. Až ve 32. minutě se do vážnější šance dostali hosté. Střelu jednoho z útočníků srazil bruslí Trefný. Hosté opět ožili a dvakrát prověřili Horčičku, ten však s jistotou jejich šance zlikvidoval. Ke konci třetiny se hra většinou odehrává ve středním pásmu. Rozhodčí nabídnul Boleslavi další možnost přesilové hry. Chomutov však s přehledem kontroluje hru. Po skončení třetiny se na ledě strhla potyčka mezi domácím Noskem a hostujícím Moravou.

Chomutov nastoupil do třetí třetiny s výhodou přesilové hry, ale tu nedokázal využít. Ani další přesilovku, kdy na trestnou lavici odešel Kostourek Chomutov nevyužil. Zpoza brány se neprosadil ani Buchal, když se pokoušel zasunout puk k tyčce Šindelářovi branky. Hosté z ojedinělé akce neskórovali, ale z protiútoku po pěkné přihrávce Plačka ve 45. minutě zvýšil na 2 – 0 Petr Jíra. Chomutov je v obrovském tlaku a Šindelář v boleslavské bráně má plné ruce práce. Střelu Martenka z blízkosti však chytá. Na druhé straně chytá nepříjemné Drtinovo nahození Horčička. Ve 48. minutě se opět opakovala situace podobná té před prvním gólem. Nahození Révaye tečuje těsně před brankou Martenek 3 – 0. V další šanci se hned poté ocitl Michal Jeslínek, který předvedl svůj typický nájezd po pravé straně podél mantinelu projel až před branku, ale zakončení mu nevyšlo. Chomutov je v této fázi výrazně lepším mužstvem. Velkou šanci spálil Charouzek, když z blízkosti přestřelil Šindelářovu branku. Rozhodčí však Chomutov přibrzdil, když vyloučil Hahna a chvíli na to i Koláčka. Kapitán Šíp ještě navíc za protesty dostává osobní desetiminutový trest. Luboš Horčíčka však domácí podržel, když zlikvidoval dvě stoprocentní šance hostí. Chomutov toto dvojnásobné oslabení přestál bez úhony. V 55. minutě se přeci jenom prosadili hosté, když Morava tečuje za Horčičkova záda. Chomutov si vyžádal oddechový čas. Boleslav se snaží snížit, ale střelu Kameše Horčička se štěstím chytá. Ani střela Moravy za Horčičku neprošla. Necelé 3. minuty před koncem třetí třetiny si oddechový čas vybírají hosté a zkoušejí power – play. Konec zápasu byl pro chomutovské fanoušky skvostný. Nejdříve Jaroslav Buchal zvyšuje v 58. minutě na 4 – 1. V 59 minutě vyhrává sprintérský souboj s brankařem Šindelářem Michal Jeslínek 5 – 1. Třešničku na dort posadil Kamil Koláček když v 60. minutě uzavírá skóre na 6 – 1.

Vladimír Kýhos (trenér KLH Chomutov): „První třetina ukázala, že Boleslav bude silným soupeřem. My jsme se ve druhé třetině dostali do vedení, ale mohli jsme v té době přidat ještě jednu nebo dvě branky a bylo by asi rozhodnuto mnohem dříve. Ke konci třetiny jsme však zvolnili a jenom zásluhou Luboše Horčičky nedošlo k vyrovnání. A ve třetí třetině už jsme byli lepší a rozhodli jsme o svém vítězství.“

Miloslav Hořava (trenér BK Mladá Boleslav): Trenér hostujícího tým hned po utkání opustil útroby zimního stadionu, proto jeho vyjádření není k dispozici.