Ve středu opět doma! Piráti přivítají v důležitém zápase béčko Dynama

Napsal včera Michal Novotný
Po dvou týdnech se Chomutovští konečně zase představí svému publiku. Naváží v zápase s východočeským soupeřem na dosavadní jediné vítězství, které urvali právě na svém ledě? Přijďte domácí borce podpořit svými hlasivkami již ve středu 2. října od 17:30 do chomutovské ROCKNET ARÉNY.

VSTUPENKY NA ZÁPAS 7. KOLA: PIRÁTI CHOMUTOV - HC DYNAMO PARDUBICE "B"

"B" tým pardubického Dynama skončil v minulé sezóně na desátém místě

Hokejisté záložního týmu extraligových Pardubic, kteří hrají svá domácí utkání v nedaleké Chrudimi, skončili po základní části desátí a v předkole následně nevyzráli na Přerov. Největší předsezónní posilou byl bezesporu velezkušený Jan Kolář. Tým byl jinak doplněn hlavně mladšími hráči do dvaceti let. Nejproduktivnějším hráčem uplynulého ročníku byl v červenobílém dresu Daniel Herčík se čtyřiatřiceti body.

Piráti po třetí v řadě prohráli 2:5, tentokráte podlehli Jihlavě

V pelhřimovském azylu začali domácí svižně a již ve čtvrté minutě šli do vedení. Na začátku druhé části zvýšili na 2:0, ale na tuto branku hosté z Chomutova ještě stihli zareagovat gólem na 1:2. Nicméně další vývoj zápasu měla Dukla pod kontrolou a postupně navyšovala skóre až na 5:1. V závěru se Krušnohorcům podařilo celkový stav korigovat.

HC DUKLA JIHLAVA - PIRÁTI CHOMUTOV 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Pořízek, 23. Havránek (Jansons, Menšík), 28. Menšík (Štefančík, Dundáček), 50. Menšík (Vovsík, Štefančík), 50. Havránek (Harkabus) - 27. T. Svoboda (Kadeřávek, Eret), 51. Fronk.
Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. Střely na branku: 35:19. Diváci: 585.

Sestava Pirátů: Jekel – Kadeřávek, Husinecký, Ulrych, Eliáš, Havel, Březák, Š. Němec, Poizl – Fronk, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, T. Svoboda – Berka, Hejcman, J. Svoboda – Sklenář, Koblížek, Mála.

Dynamo ani na šestý pokus nezvítězilo, prohrálo doma se Slavií

Domácí si nutně potřebovali zvednout sebevědomí a podle toho utkání začalo. Po první části vedli o jednu branku. Zápas byl ale vyrovnaný a Pražané nedali nic zadarmo. Průběh zápasu otočili a měli blízko k výhře za tři body. V devětapadesáté minutě ale domácí proměnili jednu ze svých šancí a duel šel do prodloužení, ve kterém bonusový bod hostům vystřelil Lukáš Strnad.

HC DYNAMO PARDUBICE "B" - HC SLAVIA PRAHA 2:3p (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky:  11. Žálčík (Pavlata), 59. Rouha (Formánek, Kaut) – 29. Strnad (M. Beran, Přikryl), 48. Havrda (Kočí, Polák), 63. Strnad (Polák, Kočí).
Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0.. Střely na branku: 22:27. Diváci: 330.

Sestava Dynama: Vondraš – Kolář, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kubíček – Kaplan, Kaut, Formánek – Pochobradský, Mikyska, Dušek – Pavlata, Fiala, Žálčík – Moník, Rouha, Gromadzki.

Příchody Dynama "B": Lukáš Vilém, Jakub Vondraš, Tomáš Hebek, Jan Kolář, Jakub Koudelka, Adam Nedelka, František Formánek, Adrian Gromadzki, Jan Helikar, Dominik Pavlata.

Odchody Dynama "B"Tomáš Vomáčka, Vít Kaštánek, Martin Švec, Jan Zdráhal, Daniel Herčík, Adam Paleček, Tomáš Urban, Tomáš Zeman.

ChomutovHC Dynamo "B"
13. místo (3 body)pozice14. místo (2 body)
11:20skóre10:20
0-1-1-3bilance0-0-2-4
Pp-Vp-P-P-Paktuální formaP-P-P-P-Pp
4 / 27 (14,81%)využité přesilovky3 / 21 (14,29%)
6 / 21 (71,43%)ubráněná oslabení3 / 22 (86,36%)
186 / 360 (51,67%)úspěšnost na vhazování178 / 374 (47,59%)
Pavel Jekel – 88,7 %
Michael Petrásek – 83,33 %
brankářiDavid Honzík – 89,69 %
Jakub Vondraš – 88,31 %
Patrik Kadeřávek 4 (0+4)nejproduktivnější obránceOndřej Chabada 2 (0+2)
František Lukeš 4 (2+2)nejproduktivnější útočníkFrantišek Formánek 3 (2+1)
Martin Tůma 3 gólynejlepší střelecMichal Pochobradský 2 góly

S celkem HC Dynamo Pardubice "B" se Piráti střetnou vůbec poprvé

Boj předposledního s posledním aktuálního pořadí Maxa ligy přinese vůbec první setkání obou soupeřů. Jelikož je historie celku hrajícího na stadionu v Chrudimi stará pouze tři sezóny, oba týmy se doposud míjely. Nicméně jejich současné postavení v tabulce naznačuje, že se bude jednat o důležitý zápas, kdy se každý z celků bude chtít odrazit k lepším výkonům.