Piráti dotáhli dvoubrankové manko, přesto s pardubickým béčkem padli v prodloužení

Napsal včera Michal Luxa, Tadeáš Kožený
V rámci sedmého kola Maxa ligy se Piráti představili po dlouhé době v domácím prostředí. Soupeřem jim byl celek z Pardubic, který se v průběhu zápasu dostal do dvoubrankového vedení. Domácí díky trefě Pawla Zygmunta a teči Petra Ereta v power-play vyrovnali podobně jako naposledy doma s Třebíčí. V prodloužení však o výhře hostů rozhodl Daniel Herčík a odsunul tak Piráty na poslední příčku tabulky.
7.kolo st 2.10.2024
2:3p(0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
PCB
Jekel – Husinecký, Kadeřávek, Němec, Eliáš, Březák, Ulrych, Havel, Poizl – Fronk, Hübl, Lukeš – M. Tůma, Eret, T. Svoboda – Vopelka, Hejcman, Guman – Koblížek, Mála, Zygmunt
HC Dynamo Pardubice "B"
Vondraš – Chabada, Kolář, Nedbal, Švec, Houdek, Voženílek, Tvrdík – Žálčík, Rákos, Formánek – Kaut, Kaplan, Pochobradský – Mikyska, Lichtag, Kalužík – Pavlata, Fiala, Herčík.

55. Zygmunt (Hejcman, Eliáš), 60. Eret (Lukeš, Vopelka)

Horák, Valenta – Kokrment, Sýkora

Už ve čtvrté minutě se Pardubičtí dočkali první velké šance, když při obratu upadl Daniel Poizl. A tak se kolem něho prohnal Dominik Pavlata, jenž mířil sám na brankáře, ovšem Pavel Jekel si se zakončením i dorážkou poradil. V jedenácté minutě ztratil kotouč Lukáš Vopelka, a tak si až před branku nabruslil Daniel Herčík. Ten se snažil rychle strhnout pohyb, který kvůli obránci nedotáhl a zamířil jen do maskovaného muže Chomutova.

O dvě minuty později se od modré napřáhl Viktor Hübl, jehož puklice mířila těsně nad horní tyčku. Při dalším střídání si na ose odstoupil od obránce Tadeáš Svoboda, který rozvlnil síť, avšak pouze z venkovní strany. V čase 17:22 nahazoval puk na branku Josef Mikyska, který zamířil přesně k zadní tyči. Pavel Jekel toho přes spoluhráče moc neviděl, a proto nereagoval – 0:1.

Ve čtyřiadvacáté minutě hráli domácí přesilovou hru a nejblíže vyrovnání byl Lukáš Vopelka, který se natáhl po puku, ale střelou po ledě nepřehodil Vondrašův beton. O chvíli později přihrával Jiří Fronk přes osu na pravou stranu, ale také Viktor Hübl nemířil přesně. Krátce po početní výhodě přišla přihrávka před branku, odkud z jedné pálil Tomáš Guman. Avšak východočeský gólman vytáhl další parádní zákrok.

Téměř v polovině zápasu přišlo pardubické nahození od modré čáry, které zastavil Radek Havel. Po odraženém puku se natáhl Tadeáš Kalužík, který mířil po ledě do odkryté brány. Ovšem Pavel Jekel se skvěle přesunul a betonem zasáhl. V třiatřicáté minutě, po vypršení trestu Dynama, ujel chomutovské obraně Michal Pochobradský, jehož bekhendový blafák vystihl brankář Pirátů.

O chvíli později zůstal před hostující brankou osamocený Martin Tůma, kterého našel Petr Eret. Jenomže Jakub Vondraš znovu podržel své mužstvo. V samotném závěru druhé periody přebruslil Patrika Kadeřávka s Vojtěchem Husineckým hostující Daniel Herčík. Avšak jeho forhendový pokus skončil v lapačce chomutovského gólmana.

Ve dvaačtyřicáté minutě nahazoval Lukáš Vopelka na zadní mantinel. Puk se odrazil do brankoviště, kde zůstal pod betonem překvapeného Jakuba Vondraše. O dvě minuty později se za chomutovskou obranou ocitl Michal Houdek, jehož pokus zacinkal o horní tyčku. Na druhé straně nahazoval od modré čáry Patrik Kadeřávek, jehož snažení ještě tečoval Viktor Hübl. Kotouč zamířil mezi brankářovy betony, kde také zůstal.

Ve čtyřiapadesáté minutě využil zaváhání v chomutovské obraně Daniel Herčík, který si puk stáhl kolem Pavla Jekela a navýšil pardubické vedení – 0:2. O minutu později byl na pravé straně najetý Pavel Zygmunt, jenž z kruhu pro vhazování zamířil přesně mezi gólmanovy betony – 1:2. Při závěrečné hře bez brankáře Chomutov vyrovnal! Třiadvacet vteřin před sirénou nahodil puk na branku František Lukeš, jehož snažení tečoval k levé tyči Petr Eret2:2.

Úvodní střídání prodloužení patřilo Pardubicím. Na ose hrací plochy se napřáhl Jan Kolář, jenomže Pavel Jekel zasáhl maskou. O dvě minuty později nabral velkou rychlost Lukáš Vopelka, který obkroužil branku a přihrával do nebezpečné pozice. Hostující hráči srazili kotouč kousek nad vlastní branku. Závěrečnou akci na sebe vzal Daniel Herčík, jenž proskočil mezi bránícími hráči a poté bekhendovým blafákem rozhodl – 2:3.

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Po třech prohrách jsme nebyli v dobrém psychickém stavu, což se odrazilo na pohybu a působili jsme zakřiknutě. Díky Pavlu Jekelovi jsme udrželi půlku zápasu hodně přijatelný výsledek. Poté jsme se trochu rozjeli a vybojovali bod ze zápasu, který se pro nás vyvíjel hodně špatně. Díky bojovnosti hráčů jsme vyrovnali, ale mrzí mě chyba v prodloužení. Kdybychom udělali druhý bod, nálada by asi byla lepší. Takhle je pocit pro hráče úplně jiný.“

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B):
„Složitě se mi to hodnotí, protože na jednu stranu jsme rádi za první vítězství v sezoně. Nicméně zápas jsme měli výborně rozehraný. Pětapadesát minut jsme byli lepším týmem a vedli o dvě branky. Bohužel nezkušeností jsme o to přišli a dostali úplně hloupý gól od mantinelu na 2:1. V závěru jsme udělili hloupý útočný faul, čímž jsme soupeři nabídli sedmou přesilovku. Při hře bez brankáře přišla šťastná teč a Chomutov vyrovnal. Takže takový hořkosladký konec. Jsme rádi za dva body, ale měli jsme mít tři.“