Základní část I. ligy zakončí regionální derby

Napsal 12.03.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Chomutovští si již zajistili domácí prostředí pro první kolo play-off. Poslední prověrkou, která tak KLH před vyřazovacími boji čeká, bude duel se severočeským rivalem HC Slovan Ústečtí Lvi. Tým z města nad řekou Labe v minulém kole vstal z popela jak bájný pták Fénix, když již prohrával o tři branky a nakonec zvítězil a zhasnul rozjetou Kometu. Srazí modrobílý ústeckého Lva před play-off zpátky na zem a srovnají tedy letošní vzájemnou bilanci? Jak dopadne „generálka“ na první kolo vyřazovacích bojů se dozvíte na ČEZ stadionu v Chomutově 14. března od 17:30 nebo skrze ON-LINE přenos.
6.(138g) Pořadí obrany 1.(104g)
Ladislav Boušek (31+27) Nejproduktivnější hráč Tomáš Martinec (9+26)
Ladislav Boušek (31g) Nejlepší střelec Milan Antoš (31g)
Milan Kostourek (38 as.) Nejvíce asistencí Tomáš Martinec (26 as.)
Roman Chatrnúch (7+13) Nejproduktivnější obránce Jakub Grof (10+19)
Milan Kostourek (+22) Nejlepší hráč v +/- Jan Klobouček (+46)
Miloš Kajer (-11) Nejhorší hráč v +/- Jakub Suchánek (-2)
Jakub Trefný (+19) Nejlepší obránce v +/- Tomáš Nadášdi (+37)
Filip Vaněček (-2) Nejhorší obránce v +/- Jakub Suchánek (-2)
František Bombic (137 TM) Nejtrestanější hráč Jan Klobouček (128 TM)
Luboš Horčička (91,57%) Úspěšnost gólmanů Petr Přikryl (93,80%)
4 Čistá konta 10
6 Zápasy bez vstřelené branky 1

Na konci nejdelší série porážek stálo odvolání trenéra Hynka

Do poslední čtvrtiny nevstoupil Slovan nikterak oslnivě. Ve čtyřech utkání v řadě dokázali ústečtí uhrát pouhé dva body. Postupně podlehli v prodloužení boleslavské družině (40. kolo – 2:3 pr.), poté neuspěli v Třebíči (41. kolo – 3:1), doma získali pouhý bod nad Jihlavou (42. kolo – 2:3 pr.) a posledním „hřebíčkem do rakve“ trenéra Hynka byl neúspěch na ledě Ostravy (43. kolo – 4:2). Jeho pozici obsadil asistent Evan a smečka Lvů začala opět vyhrávat. Jednalo se však v podstatě o „povinná vítezství“ (Olomouc, H. Brod, Kadaň). Když došlo na „lámání chleba“ nestačili Lvi na Hradec Králové (47. kolo – 4:5) a přenechali svému přemožiteli první místo v tabulce, o které budou „na dálku“ bojovat až do posledního utkání.

Bilance může být po středě srovnána

Dvě porážky a jedno vítězství, takové mají chomutovští se Slovanem letos vzájemné účty. Nejvíce se v zápasech dařilo chomutovskému kapitánovi Radku Šípovi (2+0) a ústeckému Tomáši Martincovi (0+3).

13.kolo: Ústí nad Labem – Chomutov	2:4
26.kolo: Chomutov – Ústí nad Labem	1:4
39.kolo: Ústí nad Labem – Chomutov	1:0

Ve Lví Aréně viděli 24. ledna diváci dramatický hokej, v němž ani jedno z mužstev nedokázalo v úvodu využít nabídnuté přesilové hry. Několikrát šlo o výhodu dvou mužů v poli, ale oba brankáři se překonávali. Na počátku třetí třetiny si oba týmy připravily několik šancí ke skórování, ale rozhodnutí přišlo až dvě minuty před závěrečnou sirénou při hostující čtyřminutové přesilovce. Nebyli to však chomutovští, kdo se radovali, ale Slovan. V oslabení ujel modrobílé obraně Antoš a rozhodl o třech bodech. Nic na tom nezměnil ani drtivý tlak KLH při hře bez brankáře.

Posila Slovanu před koncem přestupního termínu

Mužstvo od posledního vzájemného utkání proti Chomutovu doplnil šestý nejproduktivnější forvard slovenské extraligy, Róbert Liščák ze Skalice.