Preview k zápasu

Zakulatí bílomodří svoji vítěznou sérii?

Napsal 13.10.2003 David Dinda
C h o m u t o v - Po vysoké sobotní výhře nad Olomoucí se chomutovští diváci mohou těšit na šlágr kola, na sever Čech přijede Dukla Jihlava. Ta v minulém kole nečekaně hladce prohrála s brněnskou Kometou a tak jistě udělá všechno pro to, aby ztracené body získala zpátky právě na chomutovském ledě. Duel prvního se třetím začíná jako tradičně v 17.30 hodin. Trenéři Kýhos s Petrovkou budou nadále postrádat dlouhodobě zraněného Plačka, otazník visí i nad startem Michala Jeslínka.
Poslední utkání Dukly

V minulém kole přivítali jihlavští hráči na svém ledě soupeře z Brna. Roli favorita však Dukla plnila jen v úvodní třetině, kterou vyhrála 2:1. Pak přišel šok, když podceňovaní hráči Komety dokázali ve zbylých čtyřiceti minutách nasázet domácím pět branek a dokonale tak otočili skóre utkání. Dukle nepomohlo ani střídaní brankářů a bez svého nejlepšího hráče Petra Kaňkovského, který vypomáhal v Českých Budějovicích nečekaně podlehla Kometě 3:6.

Pohled na soupisku

Jihlava před letošní sezónou přišla o svojí brankářskou jedničku, Lukáše Sáblíka zlákala nabídka ambiciózního Ústí nad Labem. Dušan Adamčík odešel do Polska, obránce Tomáš Ficenc zkouší štěstí v extraligových Vítkovicích, Rostislav Malena hostuje na Kladně a útočník Pavel Zdráhal se vrátil do Třince. Naopak ze zámořského pusobení se do Jihlavy vrátil Marián Havel, na střídavé starty vypomáhá z pražské Slavie brankář Lukáš Hronek, z Prostějova přišel obránce Karel Šefčík a na hostování z Litvínova útočník Zbyněk Sklenička. Známou postavou v jihlavské sestavě je i Marián Morava, který se do podvědomí hokejových fanoušků zapsal nejen svými výbornými výkony, ale i neštastným zákrokem u mantinelu, po kterém zůstal, tehdy jeho soupeř, třebíčský Tomáš Zelenka ochrnutý a dodnes s následky zranění bojuje. Na chomutovském ledě v letech minulých působil útočník Petr Altrichter, kapitánem Dukly je zkušený Oldřich Bakus.
Předpokládaná sestava: Hronek - Ševčík, Staněk, Kolafa, Šefčík, Lupač, Morava, Duben - Hlouch, Bakus, Mareš - Jantovský, Altrichter, Sklenička - Čachotský, Kaňkovský, Říha

Hvězda týmu

Nejlepším jihlavským hráčem je bezesporu útočník Petr Kaňkovský, který v osmi odehraných zápasech zaznamenal 4 branky a 9 asistencí za což mu se 13 body patří třetí příčka kanadského bodování ligy. Bývalý hráč Znojma, ale i třeba Zlína výrazně táhne tradiční klub z Vysočiny. Jenže jeho start ve středečním zápase je velmi nejistý, vedení Dukly se totiž domluvilo s tápajícími Českými Budějovicemi, že jim Kaňkovského zapůjčí na tři extraligová utkání formou střídavého startu. Kaňkovský tak v pátek i v neděli hájil barvy Budějovic, pomoci by jim měl i v úterý proti pražské Slavii. Zda-li bude mít dost sil na středeční zápas v Chomutově se tak dozvíme asi až na chomutovském stadionu.

Vzájemná bilance

V první lize spolu tradiční rivalové odehráli celkem 22 zápasů, přitom 9krát zvítězil Chomutov, 12krát Jihlava a jednou se soupeři rozešli smírně. V památné sezóně 1999/00 došli oba týmy dokonce až do finále 1. ligy. Po dvou zápasech vedl Chomutov už 2:0 v sérii, když doma Duklu přehrál nejprve 5:2 a potom dokonce 6:0. Jenže Jihlava dvěma výhrami na domácím ledě dokázala sérii vyrovnat a v rozhodujícím zápase měla víc štěstí a postoupila do baráže. Tam se utkala s Vítkovicemi a prohrála sérii 4:0 na zápasy. I v loňské sezóně se oba týmy střetly v playoff, v semifinálové sérii podlehl Chomutov ve třech zápasech a cesta do finále se tak otevřela soupeři z Vysočiny.

Zakulatí Chomutov svoji vítěznou sérii?

Diváci, kteří si najdou cestu na chomutovský stadion se mohou těšit na kvalitní utkání, ve kterém se domácí hráči pokusí o kuriózní kousek, pokud totiž i ve středu uspějí bude to pro ně desátá výhra v řadě. Stále nejistý je start kanonýra Michala Jeslínka, který má pohmožděné rameno. Naopak už v sobotu trenér Kýhos naznačil, že znovu od úvodních minut dá důvěru nově složenému útoku Gergel - Hahn - Charousek. Utkání začíná jako vždy v 17.30 hodin