Chomutov po výborném výkonu snižuje stav semifinále na 1:2

Napsal 14.03.2008 David Matula
C h o m u t o v - Třetím semifinále dnes pokračovala série mezi hokejisty Chomutova a Olomoucí. Po dvou porážkách na Hané mají domácí co dohánět. Od úvodních minut se proto do svého soka zakousli a Žigárdy se měl co ohánět. Jako první jej překonal Ťupa. Hosté sice v šesté minutě srovnali zásluhou Brančíka, ale o pár vteřin později vrátil domácím vedení Polanský. Do první sirény ještě přidal důležitou branku na 3:1 Milan Kostourek. V druhé třetině mohli domácí navýšit své skóre a zápas rozhodnout, avšak nedokázali si poradit s výborně chytajícím Žigárdym. V úvodu třetí třetiny museli přežít bílomodří dlouhé oslabení ve třech dvakrát po sobě, ale Hanáci se prosadit nedokázali. V závěrečné powerplay se krásným odrazem o mantinel prosadil Tomáš Polanský. Chomutov tak snížil stav série na 1:2.
SF3 pá 14.3.2008
4:1(3:1, 0:0, 1:0)
OLO
Horčička - Trefný, Révay, Všetečka, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Kloz, Kolda - Gálik, Domin, Polanský - Mikšovic, Šíp, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Havlůj, Kostourek, Tauš
Olomouc
Žigárdy – Nedbálek, Švrček, Chmelíř, Štach, Ondrušek, Kříž, Vyrůbalík, Bartoň - Ministr, Smejkal, Bouz - Brančík, Davídek, Zbořil - Janečka, Čuřík, Ondráček - Bordowski, Žajgla, V. Meidl

Třetím zápasem semifinále dnes pokračovala série mezi hokejisty KLH Chomutov a MOROU Olomouc. Po dvou porážkách na Hané měli domácí co dohánět a proto se hned od začátku utkání do svého soka zakousli a Žigárdy se měl co ohánět.

Domácím se po velkém tlaku hned v začátku utkání podařilo vstřelit vedoucí branku a to na začátku 3. minuty utkání, když v signalizované výhodě vstřelil branku MARTIN ŤUPA střelou nad Žigárdyho lapačku po přihrávce Jiřího Charouska, 1:0 Po první brance se domácí neustále tlačili do útoku se snahou vstřelit druhou branku, ale byli to naopak hosté z Olomouce, kterým se z nenápadné akce v polovině 6. minuty utkání podařilo vyrovnat. Nahození Ondráčka se odrazilo zpátky před branku, kde jej usměrnil do branky RICHARD BRANČÍK, 1:1. Toto poměrně rychlé vyrovnání domácími vůbec neotřáslo, ba právě naopak a o dalších 13. vteřin znovu strhli vedení na svou stranu. Petr Domin z rohu našel před brankou osamoceného TOMÁŠE POLANSKÉHO, který prostřelil Žigárdyho mezi betony. 2:1 Ve 12.minutě utkání byl prvním vyloučeným hráčem utkání olomoucký Bartoň, který k dvouminutovému trestu dostal desetiminutový osobní trest, jelikož jeho zákrok byl veden na hlavu a krk. Domácí uzavřeli hosty do jejich třetiny a po střele Všetečky orazítkoval Ťupa tyč za Žigárdyho zády. Ve 13. minutě byl vyloučen také první a ne dnes zdaleka poslední domácí hráč, konkrétně Hašek a hosté dostali výhodu přesilové hry. Ta se jim však vůbec nepovedla a domácí gólman se v brance nudil, když sek němu ani jednou za celou dobu nedostal puk. Na začátku 17. minuty uháněl Charousek s Jeslínkem na jediného obránce hostí, druhý jmenovaný švihem zakončil a Žigárdy se blýskl,když vymrštil svou lapačku včas. Chomutovští se neustále tlačili před branku, olomoučtí nevěděli kam dřív skočit a i proto snaha domácích vyústila ve faul hostů, když v čase 16:39 byl na 2 minuty vyloučen za krosček Majdl. Tato početní výhoda byla bleskově využita po 14. vteřinách. Hned po buly pálil Révay a tečoval Domin, to ještě Žigárdy ustál, ale Révay hned vrátil kotouč zpátky před branku, kde jej dorazil do prázdné branky MILAN KOSTOUREK a zvýšil tak na 3:1V polovině 18. minuty měl obrovskou šanci domácí Mikšovic, ale zblízka trefil jen hostujícího gólmana. V závěru první dvacetiminutovky dostali výhodu přesilové hry hosté, když byl za sekání, které ovšem viděl jen jeden z hlavních arbitrů vyloučen Chatrnúch. Hosté však i tuto výhodu sehráli prachmizerně a domácí se v poklidu ubránili, když nepustili olomoucké vůbec do žádné střelecké možnosti.

Na začátku druhého dějství se dostal do úniku domácí Jirka Charousek, kterého na poslední chvíli zahákoval hostující Štach a byl „jen“ vyloučen na dvě minuty. V čase 22:10 měl 100% šanci domácí Bombic, kterého našel před prázdnou brankou Charousek, ale ten o chloupek minul. Hosté se osmělili ke střele až ve 27.minutě, ale se střelou Davídka neměl domácí gólman problémy. Ve 28. minutě se blýskl Petr Domin, když předvedl nádhernou akci. Na červené si obhodil jednoho z obránců a poté rychlé objel branku, ale jeho zakončení kryl se štěstím Žigárdy. Domácí se neustále tlačili do útoku se snahou rozhodnou utkání, měli spoustu šancí, ale olomoucké držel nad vodou svými výbornými zákroky Žigárdy a jen díky němu nenarůstalo skóre ve prospěch domácích. Hosté se dostávali více k puku jen při svých přesilovkách, ale ani další ze 34.minuty nedokázali vyžít, jelikož opět domácí jedničku mezi tyčemi vůbec neohrozili. Po„herecké“ vložce hostujícího Ondráčka šel pykat na 2 minuty za sekání domácí Gálik. Když hned po buly ve snaze odpálit kotouč z obrané třetiny trefil Chatrnúch do obličeje Žajglu, měli hosté výhodu 53 vteřin dvou mužů v poli. Naštěstí domácí zachránil konec třetiny a tak mohli nabrat síly do začátku třetí třetiny tohoto pro domácí důležitého boje.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovku 5 na 3, ale zbylých 44 vteřin sehráli tak mizerně, že se domácí nemuseli vůbec ničeho obávat. Při následné hře domácích ve čtyřech se naopak dostal do úniku Tauš, ale neměl přesnou mušku. V čase 42:54 dostal opět domácí hráč Kloz 2 minuty za faul kolenem a byla z toho rázem bez tří vteřin dvouminutová početní výhoda hostů 5 na 3. Olomoučtí domácí uzamkli v jejich třetině, což bylo celkem pochopitelné, ale ke snížení to ne a nevedlo. Šance na to měli, i když zase ne nějak moc. Ty největší Bouz a po něm Ministr. Horčička však čaroval. Čarování rozhodčích však rozhodně nekončilo. Na ukazateli byl čas 42:46 a za katr šel Révay, 2 minuty za kroček. Olomouckým však dnes asi nebylo souzeno využít dvoupočetní hráčskou výhodu a tak se domácí s vypětím všech sil ubránili. Možná by se hostům podařilo snížit kdyby hráli domácí ve dvou, ale to bohužel pravidla nedovolují. Hra se pak částečně uklidnila. Za zmínku stojí jen vzájemné vyloučení domácího Charnúcha se Švrčkem, kteří si potřebovali asi něco vyjasnit a také další vyloučení domácích, konkrétně Ťupy a výhoda přesilové hry hostů. V této přesilovce se konečně dostali i ke kloudnému zakončení hosté, ale Brančík na Horčičku nevyzrál. Také konečně došlo k vyloučení olomouckého hráče, jmenovitě Vyrůbalíka, jenže jaký div, šel si s ním sednout na 2 minuty i domácí Tauš. S blížícím se koncem třetí třetiny se domácí již nikam zbytečně dopředu nehrnuli a svou aktivní hrou neustále ostřelovali hostujícího brankáře a nepouštěli hosty do svého obraného pásma. V čase 58:42 se po nahození na Horčičku přece jenom hra přesunula před domácího gólmana a hosté si vzali oddechový čas. Po něm zůstal hostující gólman již na střídačce. Po sérii tvrdých střel, které byly skoro všechny sraženy obětavými obránci domácích mimo branku, se snažil vyhodit kotouč z obraného pásma domácí Mikšovic, ale udělal to tak nešťastně, že si vykoledoval 2 minuty za zdržování hry. Hosté tak rázem měli výhodu 6 na 4, ale do konce třetí třetiny jen 46 vteřin. Po malém závaru v obraném pásmu domácích se dostal puk k TOMÁŠI POLANSKÉMU, který v čase 59:29 vyhodil kotouč o mantinel a od něj se přes půl hřiště doklouzal až do prázdné hostující branky4:1

Martin Pešout (KLH Chomutov): "Každý, kdo tady dneska byl, musel vidět, že jsme po celou dobu utkání byli jednoznačně lepším mužstvem. Soupeř měl za dvě třetiny asi sedm střel na branku. Bohužel se nám nedařilo odskočit na rozdíl tří branek, to už by se soupeř asi definitivně zlomil."

Petr Vlk (HC Olomouc): "Úvod utkání se nevydařil, nebyli jsme dostatečně nachystáni na nápor domácich a to poznamenalo celý vývoj utkání. V té další fázi to z naší strany nebylo zase tak špatné, ale už jsme byli pozádu o dva góly. Kdybychom dokázali vstřelit kontaktní gól, tak se zápas mohl vyvýjet úplně jinak. To byl dnešní zápas a zítra příjde úplně jiné mužstvo."