Gólová smršť ve třetí části jen upravila skóre, Piráti rozhodli o výhře v prvních dvou třetinách

Napsal 13.08.2024 Eliška Ratiborská, Tadeáš Kožený
V rámci třetího přípravného zápasu se Piráti střetli v malém derby se sousedním Mostem. Chomutovští do zápasu nasadili kombinovanou sestavu, ve které dostali šanci i junioři a rozhodně se neztratili. V prvních čtyřiceti minutách se prosadili Darek Hejcman a Tomáš Vildumetz, což bylo pro výsledek klíčové. V závěrečné třetině se sice otevřela gólová stavidla, ale každý z týmů přidal během 79 vteřin dvě trefy, takže skóre se vlastně nezměnilo a Piráti dokráčeli k výhře i s mladými debutanty Danielem Civišem a Jaroslavem Pospíšilem v sestavě. Premiérově se v pátém startu za áčko prosadil Martin Starý.
příp. út 13.8.2024
4:2(1:0, 1:0, 2:2)
MSL
Altrichter (41. Civiš) – Kadeřávek, Němec, Seemann, Husinecký, Poizl, Hynek, Žižka – J. Svoboda, Koblížek, T. Svoboda – Mála, Hejcman, Novák – Sklenář, Vildumetz, Pospíšil – Starý, Vostiňák, Rindoš
MOSTEČTÍ LVI
Kubík – Nedrda, Šoustek, Popela, Rykl, Daniel, Hora, Šulc, Novotný – Kučera, Zajíček, Bár – Procházka, Kysela, Pačan – Linet, Jajlov, Veselý – Král, Sčislák, Berčík

10. Hejcman (Seemann, Mála), 36. Vildumetz (Sklenář), 48. Starý (Rindoš, Vostiňák), 49. Mála (Novák)
48. Procházka (Kučera, Popela), 49. Zajíček (Berčík)

4:5
0:0
0:0
47:28
1483
Bejček, Čáp – Maňák, Kokrment

Už se zdálo, že na branku si budou muset oba celky počkat minimálně do druhé poloviny úvodní třetiny, když Vít Seemann vypálil z první a mostecký brankář Kubík puk vyrazil směrem k Darku Hejcmanovi, který dorážkou v čase 9:22 poslal kotouč do sítě – 1:0.

Když se dostal do úniku Barnabáš Novák a vystřelil z pravého kruhu, nepovedlo se mu dostat puk až za Kubíka. Do velké šance se ke konci třetiny dostal v oslabení Tadeáš Svoboda v samostatném úniku, jenže hostující gólman byl pozorný. Na druhé straně zkoušel ubojovat vyrovnání Pačan s Linetem, nicméně Altrichter zasáhl proti oběma.

Druhá dvacetiminutovka byla plná šancí, ale úspěšná byla jen jedna. Nejprve Seemann rozzvonil brankovou konstrukci, poté Koblížek neproměnil samostatný únik a nebyl šťastný ani Novák, kterému puk předložil spoluhráč před branku. Fanoušky potěšil až Tomáš Vildumetz v čase 35:35 trefou k levé tyči – 2:0.

Pro poslední dějství hry vystřídali Piráti maskovaného muže a do branky se postavil nedávno šestnáctiletý Daniel Civiš. Toho v čase 47:12 prostřelil Jakub Procházka, který tečoval puk. Odpověď přišla za půl minuty a do mostecké branky ji poslal Martin Starý – 3:1.

Dva góly obě mužstva nakoply a další poslal do pirátské sítě ve 49. minutě hráč, který v Chomutově ještě v minulé sezóně působil – Jakub Zajíček. I na jeho trefu čekala odpověď na druhé straně hřiště, přichystal ji František Mála – 4:2.

Piráti si tak připsali druhou výhru v přípravě, další můžou přidat už ve čtvrtek 15. srpna v Sokolově.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Dali jsme šanci mladým klukům z juniorky, kteří bojují o sestavu. Myslím si, že odehráli výborný zápas, podali skvělé výkony a ukázali se v dobrém světle. Jen škoda neproměněných šancí. Ve druhé třetině jsme měli drtivý tlak a nedali jsme góly. Nicméně zápas splnil účel.“

Vladimír Růžička (MOSTEČTÍ LVI): „Bylo to pro nás první utkání a myslím si, že na Chomutovu bylo znát, že už hrají třetí zápas a jsou více rozehraní. Ta kvalita bruslení je znát. My jsme bojovali a brankář podal výborný výkon. Myslím si, že nás čeká hodně práce. Víceméně jsme jen bojovali a bránili se. Potřebujeme zapracovat na plno věcech v útočném pásmu, na přesilovkách a podobně.“