Křest ohněm v Porubě: Piráti okradli posledního vítěze základní části, rozhodlo prodloužení

Napsala 14.09.2024 Kateřina Kundertová
Piráti vyrazili v divokých povětrnostních podmínkách napříč Českou republikou o den dřív do daleké Poruby, kde jakožto nováček oloupili posledního vítěze dlouhodobé části Maxa ligy. Na úvodní gól zápasu se čekalo až do jeho druhé půle, kdy si Chomutovští během oslabení nešťastně srazili kotouč do vlastní branky. V šestačtyřicáté minutě nechal Tadeáš Svoboda zapomenout na gólově hluchou přípravu a povedenou tečí poslal bitvu do prodloužení, v němž domácí urvali druhý bod.
1.kolo so 14.9.2024
POR
2:1p(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Dolejš – Nilsson, Doudera, Sedlák, Westlund, Bartko, Ježek, Gutwald – Kotala, Roman, Mrázek – Razgals, Šoustal, Herrman – Šedivý, Střondala, Christov – Berisha, Vachovec, Krenželok – Klímek
Jekel – Kadeřávek, Březák, Němec, Eliáš, Baláž, Havel, Husinecký, Ulrych – Fronk, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, T. Svoboda – Berka, Hejcman, Guman – Sklenář, Koblížek, Mála

35. Roman (Kotala, Westlund), 64. Roman (Kotala)

Abraham, Zeliska – Polák, Augusta

Úvod zápasu vyšel lépe agilní Porubě, z čehož pramenily nadějné pokusy Adama Sedláka a později Frenkse Razgalse, ani jeden však neskončil za zády Pavla Jekela. V dalších minutách si oba celky vyzkoušely početní výhodu, ale utkání nejenom v těchto situacích patřilo brankářům.

To se potvrdilo i v závěru první třetiny, kdy Darek Hejcman na konci protiútoku neskóroval z předbrankového prostoru a Vojtěch Střondala nastřelil na druhé straně pouze boční síťku.

Vstup do prostřední části si Piráti zkomplikovali v oslabeních, ale za přispění maskovaného muže se skvělou formou všechna zvládli. Až do toho v pětatřicáté minutě, kdy se střela Ondřeje Romana z ostrého úhlu odrazila od bruslí Radka Havla do chomutovské branky – 1:0.

I nadále byla v permanenci dvířka trestných lavic, která však zůstala pokaždé zavřená dvě minuty hracího času. Za zmínku z tohoto časového období stojí únik Vojtěcha Střondaly a Tomáše Šoustala ve vlastním oslabení, i tentokrát však domácí ztroskotali na zkušeném gólmanovi.

V šestačtyřicáté minutě se od prken napřáhl Ondřej Baláž, jehož pokus před brankou tečoval Tadeáš Svoboda a srovnal – 1:1. Chomutovští mohli hned v následující přesilovce otočit vývoj, ale z tlaku gól nevytěžili.

Jelikož už se skóre do sirény nikam neposunulo, přestože měli dobré šance Frenks Razgals a Petr Eret, dospěl duel do prodloužení. To rozhodl v čase 63:37 svým druhým gólem Ondřej Roman, který na konci přečíslení dva na jednoho trefil horní roh za přesouvajícím se Pavlem Jekelem – 2:1p.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): „Na úvod těžký zápas. Chomutov je sice nováčkem, ale má v týmu zkušené prvoligové i extraligové hráče a už v přípravě měl výborné výsledky. V první třetině jsme si vytvořili gólové šance, ale Pavel Jekel chytal výborně stejně jako Dan Dolejš. Bylo to utkání o brankářích. Nedali jsme góly, ale dva body naštěstí zůstaly doma. Začátek sezóny je vždy takový urputný, soupeř hrál velmi dobře. Rád bych poděkoval i fanouškům, kteří dorazili i v současné nelehké situaci a pomohli nám k vítězství.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „V první třetině měla Poruba nějaké šance, ale podržel nás gólman. Od druhé části už to byl vyrovnaný zápas. Výborně, za přispění Pavla Jekla, jsme ubránili domácí přesilové hry. Když jsme potom vyrovnali na 1:1, tak jsme začali hrát líp. Jen škoda neproměněných šancí. Mohli jsme si odvézt všechny body, ale i tak dobrý výsledek.“