Parádní obrat! Piráti dotáhli třígólové manko a v prodloužení urvali první výhru po postupu

Napsal před 3 dny Eliška Ratiborská, Miroslav Kučera
Ve druhém kole Maxa ligy se na ledě ROCKNET ARÉNY představila Horácká Slavia Třebíč. Hosté byli zpočátku aktivnějším celkem a vypracovali si tříbrankové vedení. Piráti se ale nevzdali a dotáhli utkání do prodloužení, ve kterém nakonec získali bonusový druhý bod a na kontě tak mají první výhru v sezóně. Dvěma góly přispěl v úspěchu v duelu ve speciálních retro dresech Martin Tůma.
2.kolo út 17.9.2024
4:3p(0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
TRE
Jekel – Březák, Kadeřávek, Eliáš, Poizl, Ulrych, Husinecký, Havel, Baláž – Lukeš, Hübl, Fronk – Tadeáš Svoboda, Eret, Tůma – Guman, Hejcman, Berka – Mála, Koblížek, Sklenář
SK Horácká Slavia Třebíč
Mičán – Vodička, Stehlík, Bořuta, Mareš, Böhm, Furch, Kroupa – Ferda, Michálek, V. Brož – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Lichanec, Tomáš Svoboda – M. Svoboda, Michalčuk

40. Fronk (Lukeš, Hübl), 46. Lukeš, 50. M. Tůma (Hejcman, Guman), 64. M. Tůma (Kadeřávek, Sklenář)
10. Dočekal (Mareš, Psota), 20. Bittner (Psota, Bořuta), 39. Psota (Dočekal, To. Svoboda)

2:6
2:2
0:0
24:31
Petružálek, Valenta – Štofa, Beneš

Brankové skóre mohl v osmé minutě otevřít Hejcman, ale Mičán proti němu vytáhl excelentní semafor a svou svatyni tak ubránil. Slovo si tak vzala Třebíč, respektive Martin Dočekal, který v čase 9:30 dostal v početní výhodě přihrávku od zadního mantinelu na brankoviště a puk dostal za Jekela – 0:1.

Další šanci dostal osamocený Berka, nicméně minul. To opět neplatilo na druhé straně, protože necelých deset minut po první trefě přidali hosté druhou. Ladislav Bittner stál připravený před brankou, dostal potřebnou přihrávku, kotouč tečoval rovnou do sítě a Pirátům nadělil nepříjemný gól do šatny – 0:2.

Během druhé třetiny se dlouho nic nedělo a na akci došlo až v jejím závěru. V čase 38:15 Matěj Psota využil přesilovou hru, když dostal dobrou nahrávku a zamířil přesně do odkryté klece, čímž svůj tým poslal do tříbrankového vedení – 0:3.

O minutu později skórovali i Piráti a oslavili první domácí branku nové sezóny. Jiří Fronk dostal puk na vrcholu kruhu a také v přesilovce prostřelil třebíčského maskovaného muže – 1:3.

Snížení třebíčského vedení přinesl v poslední dvacetiminutovce František Lukeš, v čase 45:37 podržel kotouč, objel ležícího hráče a úspěšně zakončil. A vyrovnání přišlo v polovině třetiny, když tečoval Hejcmanovu střelu od modré Martin Tůma před bránou, puk pak vyletěl vysoko nad led a šťastně zapadl za Mičánova záda – 3:3.

Základní hrací doba skončila nerozhodně, Piráti tak šli i v druhém kole ligy do prodloužení. V něm byli nakonec úspěšnější domácí, když mířil přesně Martin Tůma a vybojoval tak Pirátům dva body i premiérové vítězství po postupu – 4:3.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „V první třetině jsme byli takoví zakřiknutí, moc nám to nešlo, puky nám odskakovaly a utíkaly, nehráli jsme moc dobře. Pak jsme udělali dvě zbytečné chyby a oni toho využili. Myslím si, že rozhodující okamžik zápasu byl náš gól na 1:3, pak byla vidět síla našeho týmu. Ve třetí třetině jsme pak hráli výborný hokej, využili jsme šance, které jsme měli. Proti takovýmto týmům se hraje dost špatně, mají výborně postavené střední pásmo, výborně brání, mají to zažité, ale výborně jsme to zvládli.“

David Dolníček (HC Horácká Slavia Třebíč): „Zápas jsme rozehráli dobře, vedli jsme 3:0, ale bohužel jsme dostali gól na 3:1, který domácím vlil krev do žil. Pak jsme začali dobře třetí třetinu, ale jednu situaci špatně vyhodnotili a potom nám spadla do brány taková šťastná brambora v oslabení. V prodloužení jsme měli velkou šanci, ale soupeř nás potrestal za to, že jsme ji nevyužili. Takže gratulujeme domácím ke slavnostnímu dni a výhře. A hlavně bych chtěl ještě poděkovat našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.“