Piráti neudrželi třígólové vedení, Pardubice otočily stav během třetí třetiny

Napsal 30.12.2013 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti nastoupili k poslednímu utkání letošního roku na svém ledě proti Pardubicím. Po první třetině vyhrávali 1:0, ve druhé části přidali další dvě branky. Zdálo se být rozhodnuto, ale Pardubičtí se vzepjali ve třetí třetině a během jedenácti minut dokázali nasázet za záda Růžičky čtyři branky. Piráti tak neberou ze zápasu žádný bod.
34.kolo po 30.12.2013
3:4(1:0, 2:0, 0:4)
PCE
Růžička – Pulpán, Mrázek, Prošek, Novák, Trefný, Rutta, Bartejs – Hřebejk, Gajovský, Hruška – Kubinčák, Straka, Bomersback – Šagát, Svoboda, Sikora – Mainer, Hlava
Pardubice
Hudáček – Ďaloga, Gregorc, Korim, Píša, Čáp, Zdráhal – Zohorna, Nosek, Radil – Sýkora, Somík, Kolář – Tybor, Cetkovský, Endál – Semorád, Nahodil, Moučka

19. Pulpán (Hřebejk, Hruška), 29. Svoboda (Rutta, Sikora), 39. Gajovský (Hruška)
Pardubice
44. Tybor (Endál), 47. Ďaloga (Zohorna), 51. Zohorna (Gregorc), 51. Zohorna (Gregorc)

11:7
2:3
0:0
29:26
4091
Salfický (PCE) 5 min + TH, Sýkora (PCE) 10 min + DKU, Gregorc (PCE) 10 min OT

Úvod zápasu přinesl Pirátům početní výhodu po dobu dvou minut. Velké zmatky zařídil Gajovský, když přes hradbu těl zkoušel dostat puk za Hudáčkova záda. Tato ani jiná šance nevedla k brance. Následovala přesilovka hostů, ve které si Pardubičtí větší šanci nepřipravili. Otevřít skóre se pokusil Straka. Puk před Hudáčkem ovšem tečoval mimo.

Velkou šanci připravili hosté Cetkovskému, ten ovšem trefil jen náruč brankáře. Pardubice se dostávaly do tlaku díky několika přesilovkám. V nich je ovšem brzdila především nepřesnost střelby a dobře bránící Piráti. Byli to opět domácí, konkrétně Gajovský, kdo si vypracovali velkou šanci. Po obkroužení brány nahrál volnému Pulpánovi, jehož střelu vychytal Hudáček.

Nedlouho poté tečoval mimo odkrytou bránu Mrázek. Dvojitým pokusem se snažil prostřelit Hudáčka aktivní Kubinčák ale bez gólu. Gólová radost se konala až po výstavní střele LUKÁŠE PULPÁNA. Piráti se tak po množství šancí mohli radovat z těsného vedení po první třetině.

Střeleckou aktivitu se snažili Piráti přenést i do druhé třetiny, když ostře vypálil z otočky Hruška. Aktivita Pirátů byla utlumena čtyřminutovým vyloučením Šagáta. V oslabení se Piráti prezentovali dobrou obranou hrou a častými výhozy komplikovali rozehrávku svým soupeřům.

Tvrdou střelu v závěru přesilovky vyslal Píša. Růžička ovšem jeho pokusu statečně čelil. Taktéž Kolář poslal nebezpečnou střelu, která nakonec mířila těsně mimo. Piráti se ovšem dostali do rychlé akce a JAROSLAV SVOBODA dopravil puk za brankovou čáru. Nabuzení Piráti pokračovali v dobývání pardubické branky.

Hruška provětral tvrdou ranou brankářovy betony. Hra byla jasně v rukou domácí. Ale ani hosté nezaháleli. Zohorna nechal vyniknout Růžičku poté, co namířil puk na jeho vyrážečku. Ve velké šanci se ocitl Hruška, střelu ovšem v gól nepřetavil. Litovat nevyužité šance nemusel, jelikož v následném přečíslení famózně nahrál NIKOLOVI GAJOVSKÉMU a ten s přehledem zakončil. V závěru třetiny dostali Pardubice další ránu v podobě dvou trestů do konce utkání, jednoho trestu desetiminutového a jednoho klasického dvouminutového vyloučení.

Přesilovkový úvod poslední třetiny mohl patřit opět Pirátům, když se před bránou pokoušel navýšit vedení Hruška. Dlouhou přesilovku Piráti nevyužili, naopak ve vlastním oslabení se prosadil RADOSLAV TYBOR. Piráti se i nadále drželi v útočném pásmu a nutili pardubické vyhazovat na zakázané uvolnění.

Pardubice se ovšem zmohly na rychlou odpověď poté, co jim byla poskytnuta početní výhoda pěti proti čtyřem. MAREK ĎALOGA se trefil přesně. Právě Ďaloga mohl opět skórovat ale namířil puk do brankářovy vyrážečky. Probuzené Pardubice zahájily obrovský nátlak při vyloučení Proška.

Nahodil se dobrou střelou trefil pouze do tyče. Nakonec se hosté dočkali vyrovnání, když se po buly dostal ke střele TOMÁŠ ZOHORNA. Netrvalo dlouho a byl to opět TOMÁŠ ZOHORNA, kdo otočil skóre utkání. Pardubičtí měli hru usnadněnou především díky častým vyloučením na straně domácích.

Piráti však nezaháleli, ale ani jeden z mnoha střelců se netrefil mezi tři tyče střežené Hudáčkem. Těsné vítězství Pardubic nezvrátili domácí ani na konci utkáni, kdy odvolali brankáře a hráli v šesti. Na východ Čech tak míří plné tři body.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Zápas se mi hodnotí těžko. Dvě třetiny jsme odehrály výborně. Bohužel je u nás problém, že když máme na dosah body tak je ztratíme. Podobně jako v Třinci jsme dostali gól v přesilovce. Je to velký nešvar, když hráči v takových okamžicích ztrácí jistotu. Vidina bodů nám umí svázat ruce tak, že předvedeme to co ve třetí třetině. Možná že kdyby jsme byli ve větší pohodě, tak by nám napadaly góly již v první třetině. Nelze se opřít do snahy hráčů. Ti odmakali většinu zápasu naplno.“

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „První dvě třetiny byly od nás velmi slabé. Třetí vypadala zcela jinak. Určitě jsme rádi za výhru, jelikož z Chomutova všichni ostatní body vozí a nám by mohly v boji s konkurencí chybět. Z obratu mám tak pochopitelně radost.“