Piráti v Sokolově rychle vedli, přesto v závěru zápasu skóre otáčeli

Napsal 15.08.2024 Katka Kuderová, Michal Luxa
Ve čtvrtém přípravném utkání a zároveň prvním venkovním Piráti zvítězili v Sokolově o gól stejně jako před rokem. Svěřence Martina Pešouta poslal do vedení Dominik Sklenář, přesto Piráti po první periodě prohrávali. Výsledek zápasu zlomili až v samotném závěru, kdy nejprve vyrovnal v přesilovce Vojtěch Husinecký, na něhož poslední trefou střetnutí navázal Jiří Fronk.
příp. čt 15.8.2024
SOK
2:3(2:1, 0:0, 0:2)
Sokolov
Habal – Pulpán, Šedivý, Dorot, Rohan, Bulka, Klejna, Vogel – Vracovský, Kern, Šmajda – Rohan, Kopta, Adámek – Csamangó, Osmík, Křemen – Šlechta, Adámek, Varvařovský
Petrásek – Březák, Poizl, Němec, Eliáš, Husinecký, Havel, Ulrych, Seemann – Fronk, Vildumetz, Guman – Tůma, Eret, Svoboda – Berka, Svoboda, Bednařík – Sklenář, Koblížek, Mála

Sokolov
12. Csamangó (Křemen), 17. Vracovský (TS)
9. Sklenář (Koblížek), 55. Husinecký (T. Svoboda), 56. Fronk (Vildumetz, Guman)

3:1
1:1
0:0
33:29
310
Hucl, Kostourek - Sýkora, Malý

Na úvodní branku zápasu čekaly zhruba tři stovky diváků do deváté minuty, kdy se před brankou ocitl Dominik Sklenář a mířil přesně – 0:1. Chvíli poté se do gólové šance dostal v úniku Jiří Fronk, ale brankář domácích byl pozorný. V čase 11:09 se Baník dostal do přečíslení, v němž se Štěpán Csamangó prosadil bekhendovým blafákem – 1:1.

Pět minut poté měl velkou šanci Robert Šlechta, ale v úniku během oslabení byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Toho se chopil Tomáš Vracovský, který bekhendovou kličkou překonal Michaela Petráska – 2:1. V posledních minutách třetiny Lukáš Pulpán ve svatyni hostujícího brankáře rozezněl tyč.

Začátek druhé třetiny byl vyrovnaný, ale na šance spíš skromný. Až v čase 32:30 se k vybojovanému puku dostal David Varvařovský poté Matyáš Adámek, ale druhý jmenovaný byl faulovaný. Krátce poté v pádu Filip Eliáš předal puk na Tomáše Vildumetze, ale Vladislav Habal byl pozorný.

V čase 50:59 Radek Havel nedokázal přes dobré napadání Sokolova rozehrát, ale chomutovský brankář byl pozorný a puk raději přikryl. Čtyři minuty poté si kotouč při ne dobře zahrané přesilové hře vzal Vojtěch Husinecký, projel přes všechny čáry a vyrovnal stav zápasu, když propálil sokolovského brankáře z pravé strany – 2:2. Za sedmdesát vteřin se do samostatného úniku dostal Jiří Fronk a otočil stav zápasu – 2:3. Sokolov na konci třetiny zkoušel power-play, ale nebyl úspěšný.

Piráti tak zapsali první venkovní vítězství v přípravě, další mohou přidat 20. srpna na ledě Litoměřic.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „V první třetině bych řekl, že domácí byli aktivnější. Možná byli o trošičku lepší. My jsme tam udělali zbytečné chyby, které oni využili. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil. Začali jsme mít lepší pohyb, zjednodušili hru. A vlastně jsme za to byli ve třetí třetině odměněni. Jsme rádi, že jsme vyhráli a urvali krásné vítězství.“