Piráti ve druhém přípravném zápase nestačili na Duklu a připsali si první porážku

Napsal 08.08.2024 Eliška Ratiborská, Tadeáš Kožený
V rámci druhého přípravného zápasu na chomutovský led dorazila Dukla z Jihlavy. První třetina zápasu dopadla pro domácí dobře, když se po brance Jakuba Bednaříka ujali vedení. O osudu zápasu ale rozhodla druhá třetina, kterou Piráti prohráli poměrem 0:3. V závěrečném dějství už skóroval jen Tomáš Harkabus a stanovil tak konečné skóre zápasu na 1:4. Družina Martina Pešouta si tak připsal první porážku v sezóně.
příp. čt 8.8.2024
1:4(1:0, 0:3, 0:1)
JIH
Petrásek (30. Běhula) – Březák, Baláž, Ulrych, Husinecký, Seemann, Poizl, Havel, Petretič – Bednařík, Vildumetz, Fronk – Guman, Eret, Tůma – J. Svoboda, T. Svoboda, Berka – Mála, Koblížek, Sklenář
Jihlava
Beran – Ozols, Jansons, Dundáček, Vovsík, Bilčík, Číhal, Fiala – Čachotský, Kulda, Štefančík – Půček, Vrhel, Jungwirth – Harkabus, Toman, Havránek – Koštoval, Báťa, Chvátal

7. Bednařík
Jihlava
26. Toman (Dundáček, Harkabus), 27. Koštoval (Bilčík), 36. Kulda (Štefančík), 44. Harkabus (Toman, Čachotský)

4:4
1:0
0:0
27:31
1562
Červenka, Zeliska – Štěpánek, Tichý

Brankové konto zápasu otevřeli domácí v sedmé minutě, když se k puku, který ztratil Čachotský, dostal Jakub Bednařík a střelou mezi betony prostřelil Berana – 1:0.

Zanedlouho po něm to na druhé straně nebezpečně zkoušel Kulda z pravého kruhu, jenže puk zastavil Petrásek vyrážečkou. Navýšit vedení se v druhé polovině první třetiny snažil Guman, který projel po pravé straně a nahodil na branku, ale neúspěšně.

Po pirátsky úspěšném úvodu pak patřila druhá dvacetiminutovka naopak Jihlavě. V čase 25:56 od modré vystřeli Radim Toman a vyrovnal tak skóre. A za půl minuty rozebrala domácí obranu dvojka Vlastimil Bilčík a Michal Koštoval, kteří tak poslali hosty do vedení – 1:2.

Stejně jako v minulém zápase se v polovině utkání vystřídali brankáři domácího celku a chomutovskou svatyni tak střežil Richard Běhula. Za jeho záda poslal puk v šestatřicáté minutě Edgars Kulda z dorážky před brankou – 1:3.

I třetí třetinu rozehrála lépe Dukla, když na začátku 45. minuty mířil přesně Tomáš Harkabus střelou z první a poslal tak svůj tým do tříbrankového náskoku – 1:4. V čase 48:20 dostal ideální přihrávku Fronk, jenže puk mu ujel a za Berana ho nakonec nedostal.

Pirátům už se nepodařilo gólový náskok soupeře dohnat, nicméně oba kluby se dohodly na samostatných nájezdech. Minisoutěž vyhrála Jihlava, rozhodující trefu si připsal Tomáš Čachotský.

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Za stavu 1:0 jsme dostali dvě velice laciné branky během třiceti vteřin a pak už jsme neměli vůli a lehkost dostat utkání zase zpátky. Myslím, že třetí gól rozhodl. Jsme na konci týdenního cyklu třífázových tréninků, tedy hráči toho už měli plné zuby. Bylo vidět zejména na těch nových, kteří se zde perou o místo, že už jim nohy nešly.“

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Zejména z počátku se jednalo o vyrovnaný zápas. Na domácích bylo vidět, že jsou na duel natěšení. Velmi dobře k nám přistupovali, nedostali jsme žádný prostor a domácí zaslouženě vedli. Naštěstí jsme na to dokázali zareagovat a vyrovnat, pak i rychle otočit na 2:1. Jak byl led těžký, tak bylo vidět, že Chomutov už neměl takovou sílu jako v první třetině. My jsme dokázali využít toho, že jsme měli více prostoru a dali jsme góly navíc. Díky tomu jsme utkání vyhráli.“