Třetí výhra v řadě: Piráti v Litoměřicích orámovali dvěma góly prostřední dějství

Napsal 20.08.2024 Kateřina Kubatková, Libor Kult
K pátému přípravnému duelu vyráželi chomutovští hokejisté podruhé za sebou na led soupeře. Tentokrát zamířili Piráti do Litoměřic, kde poprvé v letním období vyjel k zápasu Viktor Hübl. Právě kapitán souboru Martina Pešouta s Petrem Martínkem otevřel na startu druhé části hry skóre zápasu, které posunul ve prospěch Pirátů v závěrečné minutě zmíněného dějství Jiří Fronk. Domácí ve třetím hracím období už jen snížili na konečných 1:2 ze svého pohledu, takže Piráti zapsali čtvrté vítězství v přípravě.
příp. út 20.8.2024
LTM
1:2(0:0, 0:2, 1:0)
Litoměřice
Michajlov – Štibingr, Žovinec, Černohorský, Klikorka, Tomek, Jebavý, Žižka – Bernovský, Kuťák, Ton – Sihvonen, Plos, Chlubna – Costa, Žmola, Kordule – Pajer, Fábry, Pospíšil
Jekel – Poizl, Kadeřávek, Němec, Eliáš, Husinecký, Ulrych, Seemann, Havel – Berka, Hübl, T. Svoboda – Tůma, Eret, Hejcman – Fronk, Vildumetz, Guman – J. Svoboda, Koblížek, Sklenář

Litoměřice
51. Kuťák (Ton, Pajer)
23. Hübl (Berka, Kadeřávek), 40. Fronk (Hübl)

Eliáš (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Připravujeme...Oba týmy začaly utkání opatrně a brankáři byli téměř bez práce. První větší šanci zaznamenal v sedmém minutě Žmola, který ale v samostatném úniku nepřehodil Jekelův beton. Na druhé straně měl v poslední minutě zahajovací části velkou příležitost Vildumetz, jenž dorážel z blízkosti, ale Michajlov lapačkou zasáhl.

Do druhé periody vstoupili lépe hosté. Po střele Marka Berky se kotouč odrazil od tyče k Viktoru Hüblovi, který odkrytou klec neminul a ve svém prvním přípravném utkání otevřel skóre – 0:1. Těsně před polovinou základní hrací doby se sám před hostujícího gólmana dostal Klikorka, ale bekhendovou střelou chomutovskou klec minul.

Poté se na obou stranách začala množit vyloučení, z čehož resultovalo Eliášovo vyloučení na pět minut a do konce utkání. Pirátům dlouhé oslabení zkrátily dva tresty Stadionu, díky nimž hráli Chomutovští přesilovku, již v čase 39:09 využil Jiří Fronk – 0:2.

To však z prostřední části nebylo ještě vše, v samotném závěru byl v samostatném úniku nedovoleným způsobem zastaven Fábry a bylo nařízeno trestné střílení. Toho se chopil Bernovský, jehož Jekel vychytal.

Neprůstřelnost chomutovského brankáře trvala i úvodu třetí čsáti, kdy Pajer dostal skvělou přihrávku do mezikruží, ale hostující gólman včas vytasil rukavici. Na druhé straně zahrozil Eret, který se ocitl před Michajlovem zcela nebráněný, ale z dorážky neuspěl. V 51. minutě měly Litoměřice k dispozici další přesilovku, kterou využili. Filip Kuťák dostal na levý kruh přihrávku zpoza branky a zacílil nad levý beton Jekela – 1:2.

Na tabuli zbývající čas ukazoval 2:14, když se Tomáš Koblížek provinil nedovoleným bráněním a kališníci dostali početní výhodu. Do ní nastoupili bez gólmana, a navíc byl poté vyloučen ještě Viktor Hübl a domácí měli na ledě o tři hráče více než soupeř. I přes velké množství šancí ale gól už nevstřelili.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Z naší strany slušná první třetina, ale bohužel totální střelecká impotence. Začátek druhé třetiny jsme nechytili, na prvních deset minut jsme z toho úplně vypadli. Byli jsme za to potrestaní, po zbytek utkání jsme se tlačili do střeleckých pozic, i šance jsme měli, ale bohužel nám to tam nepadalo. Alespoň v závěru jsme prolomili střeleckou smůlu. Jsou tam věci, které chceme vidět, ale shořeli jsme v produktivitě.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Bylo důležité, že jsme ubránili první třetinu, kde byl soupeř o něco lepší. Měli lepší pohyb, hráli aktivní forčekink a nám to dělalo trochu problémy. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a začali jsme se více tlačit do brány. Trochu jsme domácí přehrávali, dali jsme z toho dva góly. Třetí třetina zase vyrovnaná, dostali jsme náhodný gól, ale dělali jsme na konci zbytečné fauly. Brankář předvedl výborný výkon a hráči byli obětaví. Je to pro nás cenné vítězství.“