Do Chomutova míří remízový král

Napsal 17.11.2003 Martin Bocian
C h o m u t o v - Dva celky z opačných pólů tabulky svedl proti sobě los 19. kola první hokejové ligy. Na horký led vedoucího Chomutova přijede zkusit štěstí celek HC Slezan Opava. Utkání nabízí hned několik otázek. Odčiní Chomutov ztrátu bodů z Berouna? Naváže brankář Petr Tuček na skvělé výkony svého předchůdce Kamila Jariny? Dočká se Opava po dlouhých sedmnácti zápasech konečně tříbodového zisku? Na všechny tyto otázky přinese odpověď středeční utkání.

Poslední utkání Opavy

Pouze jednou dokázali Slezané v letošní sezoně zvítězit v normální hrací době. Bylo to hned v 1. kole, když na domácím ledě porazili Mladou Boleslav. Přesto opavští celkem pravidelně sbírají body. Letos už desetkrát totiž v jejich zápasech rozhodovalo až prodloužení. Zlom mělo přinést 18. kolo, kdy se na opavském ledě představila brněnská Kometa. Hosté se v první třetině ujali vedení zásluhou Nohela. Kometa mohla jen litovat svých nevyužitých příležitostí, protože v polovině utkání vyrovnal Kaňka – 1:1. Tímto výsledkem také utkání skončilo a Slezan si tak na druhou tříbodovou výhru bude muset ještě počkat.

Poslední vzájemné utkání

Středeční utkání bude odvetou 6. kola, kdy se Chomutov představil mezi Opavskými mantinely. Domácí se neporaženého lídra ligy nezalekli odehráli s ním vyrovnanou partii. Severočeši nakonec díky dvěma brankám Jíry a jedné Koláčka zvítězili 2:3. O tom, že se vítězství nerodilo lehce vypovídají také slova chomutovského asistenta trenéra Vladimíra Petrovky: „I když jsme dali první gól, iniciativa byla na straně Opavy. Domácí hráči nás přehrávali, měli jsme problémy hlavně v obranné třetině.“

Výrazné osobnosti

Monopol na místo v brankovišti má zkušený matador Roman Šlupina. Třiatřicetiletý gólman zatím odchytal všech osmnáct utkání a svého náhradníka, o 15 let mladšího Zdeňka Krejčího, nepustil do klece ani na minutu.

Opava v dosavadním průběhu ligy zatížila soupeřovo konto 35 góly. O 32 z nich se přitom postarali útočníci!. Z beků se pouze dvakrát prosadil Petr Prokop a jednou Kamil Přibyla, což není dobrá vizitka obranných řad.

Největší útočnou zbraní Slezanu je první útok Horný – Sochorek – Šebesta. Toto trio zaznamenalo dohromady již 16 branek. Podle toho také vypadá kanadské bodování týmu. První je Pavel Šebesta se 17 body (9 + 8), před Daliborem Sochorkem 13 (5 + 8) a Kamilem Suchánkem 9 (5 + 4).

Předpokládané sestavy

Opava: Šlupina - Přibyla, Prokop, Dresler, Vosátko, Mocek, Vnenk, Tůma - Horný, Sochorek, Šebesta - T. Lhotský, Harazim, Kaňka - Zdeněk, Hulva, Rozum – Mikšan
Chomutov: Tuček - Révay, Nosek, Maleček, Trefný, Szakal, Svačina, Liška, Hájek – Jíra, Šíp, Boušek – Jeslínek, Mikšovic, Kostourek – Zika, Gergel, Polodna - Charousek

Vzájemné zápasy

Chomutov se s Opavou potkává od roku 1999, kdy opustila naší nejvyšší soutěž. Bilance vzájemných utkání je vyrovnaná. Celkem oba soupeři sehráli 17 utkání, z nichž 9 vyhráli Severočeši a 8 Slezané. Hráči KLH si bilanci pokazil zejména v loňské sezoně, kdy ze čtyř utkání odešli z ledu poraženi hned třikrát.

Splní Severočeši roli favorita?

Chomutovští hráči jistě budou chtít odčinit klopýtnutí z minulého kola, kdy vedli v Berouně již 0:4, nakonec ale podlehli 5:4 v prodloužení. Od pondělí 17. listopadu trénuje s týmem zlínský brankář Petr Tuček. Právě on by měl ve středečním zápase nahradit v domácí brance Kamila Jarinu. Nyní už brankář Litvínova, však nasadil pomyslnou výkonnostní laťku hodně vysoko, a tak Tuček nebude mít jednoduchou pozici. Všichni ale věříme, že čtyřiadvacetiletý brankář naváže na výborné Jarinovo výkony a Chomutov bude s jeho pomocí nadále kralovat první lize. K tomu ale bude potřebovat pomoc Vás, příznivců chomutovského hokeje. Proto přijďte podpořit svůj tým v boji o další ligové body. Jestliže KLH vyhraje, připíše si Vladimír Kýhos jubilejní sté vítězství v pozici trenéra na chomutovské lavičce. Utkání začíná ve středu 19. listopadu od 17.30.

Opava - Chomutov – (17. 10. 2001) – 5:10
Branky: Glabazňa 2, Suchánek, Šebesta, Brančík – Stavenský 3, Šíp 2, Koláček 2, Filip, Plaček, Mošna

Chomutov - Opava – (5. 12. 2001) – 4:3 v prodl.
Branky: Jeslínek 2, Filip, Šíp – Sochorek, Brančík, Mikšan

Opava - Chomutov – (9. 1. 2002) – 3:2 v prodl.

Chomutov - Opava – (21. 12. 2002) – 3:7
Branky: Koláček, Jeslínek, Kreuzer – Najdek, Duba, Boháč, Lhotský, Šebesta, Žůrek, Horný

Opava - Chomutov – (25. 1. 2003) – 3:5
Branky: Duba, Šebesta, Boháč – Jeslínek 2, Hahn, Pospíšil, Šíp