Ohlasy po utkání

Petr Jíra: Bude to těžké, ale ještě to nevzdáváme

Napsal 25.02.2004 Martin Košan
C h o m u t o v - Po včerejším prvním utkání semifinálové serie mezi domácím Chomutovem a Jihlavou, jenž nakonec vyhráli hosté těsně 1:2 se hned dnes šlo na druhý duel této serie, opět v Chomutově. Oproti včerejšímu dni vstoupil Chomutov do utkání s kompletními čtyřmi útoky, síly tak mohl rozložit, stejně jako Jihlava, daleko efektivněji. Po bojovné, na vzájemné šance vyrovnané, úvodní třetině, která ale nakonec skončila bez branek, šly do druhé třetiny oba celky s cílem vstřelit úvodní branku.

Zprvu k ní měl blíž Chomutov, a jeho šance umocnila ještě přesilovka. V ní nejdříve fatálně netrefil již odkrytou branku Petr Jíra a to se domácím vzápětí vymstilo, protože v oslbení ujel chomutovské obraně jihlavský útočník, a blafákem poslal hosty do vedení. Této své neproměněné šance po zápase Petr Jíra litoval :“Bek vystřelil, měl jsem branku odkrytou, kdybych to zvednul, tak to skončilo gólem, zkusil jsem to, puk se třepal, nepovedlo se“.

Nakonec to byl však přeci jen on, kdo vsítil branku Chomutova, byť bohužel jen jedinou. Nejdříve však vyjádřil šance Chomutova v Jihlavě z jeho pohledu: ”V Jihlavě to bude těžké, zkusíme to. Soupeř dnes dobře pokrýval střední pásmo, a nepouštěl nás k dorážkám. Zítra se ale zkoncentrujeme, a v pátek ráno vyrazíme směr Vysočina” , poté popsal i svou gólovou trefu : “Někdo tam od modré střílel, tuším, že Robert Plaček, a já jsem to tam jen dorazil“.

Zápas také zhodnotil Martin Nosek, obrana dnes měla velmi mnoho práce : “Ten první gól soupeře v oslabení nám samozřejmě nepřidal, pak jsme dostali rychle i další dva, odešli jsme psychicky. Serie s Třebíčí byla náročná, úbytek sil je znát. Faktem je, že pokud bychom dali první gól my, asi by ta únava nebyla tak znát, povzbudilo by nás to. Jihlava byla dnes rychlejší, měli více síly v rohách, u nás to tak nebylo. V Jihlavě to samozřejmě známe, nebude to tam lehké, ale chceme to ještě zkusit.“ .

Za hosty shrnul zápas Marián Havel, bratr Lukáše Havla, hrajícího v Litvínově: “ Myslím, že jsme to odehráli tak, jak jsme chtěli, k nějakému velkému tlaku jsme dnes Chomutov nepustili, snad mimo konce střetnutí. Ten tlak v závěru ale vyplynul z té přesilovky pět na tři. Dvě a půl třetiny jsme ale hráli tak, jak jsme potřebovali, a vyšlo to. Asi jsme byli ve větší psychické pohodě, do zápasu jsme šli s tím nedostat gól. Potom nám tam padl ten náš, a Chomutov se musel tlačit do šancí, a to nám v tu chvíli vyhovovalo. Jsem rád, že jsem dal dnes gól, dnes před zápasem se mnou bratr strávil celý den, říkal ať dám gól. Ta moje branka padla hlavně po výborné práci křídel, motalo se to u mantinelu, Jarda Mareš nakonec od tamtud výborně vyjel, gólman musel proti němu, a já už jsem jenom doklepl. Vyhlídky na finále zatím nemáme, jdeme zápas od zápasu. Bude to ještě těžké, Chomutov je kvalitní tým, což ostatně i další týmy ze semifinálových bojů. Psychicky jsme na vrchu, navíc budeme hrát doma, měli bychom to zvládnout“.