Prolomí Chomutov letošní domácí neporazitelnost Komety?

Napsal 12.11.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Ve 22. kole míří chomutovští hokejisté na letos stále nedobytný led Komety Brno. Kdysi slavný celek letos oprášil svou zašlou slávu a po dlouhé době se přiřadil k předním týmům prvoligové tabulky. Chomutov dokázal v posledním kole jasně zvítězit v Mladé Boleslavi a s cílem vyhrát jede také do Brna. Severočeši se budou snažit o to, aby se stali letos prvním celkem, který si z haly Rondo odveze vítězství. Po odehrání zápasu se hráči nevrátí zpět domů, ale přenocují na Moravě, jelikož v pondělí se střednou s poslední Třebíčí. Utkání začíná v 17 hodin a budeme Vám přinášet podrobný online přenos.
Jak je na tom Kometa?

Brněnská Kometa letos zažívá zdaleka nejlepší vstup do sezony za poslední roky. Už dlouho nebyly diváci v moravské metropoli tak spokojeni jako letos. Vždyť stále drží domácí neporazitelnost. V této sezóně už do Brna přijelo celkem deset soupeřů, z nichž pouze Ústí nad Labem si odvezlo bod za porážku v prodloužení. Zbylých devět vůbec nebodovalo. A to včetně předních týmu Budějovic, Hradce Králové nebo Ostravy. Základem úspěchu je vynikající brankář Pavel Maláč, jehož průměr jen mírně přesahuje dva obdržené góly na zápas. Brňanům se zatím naplno vyplácejí letní posily. Nejproduktivnějším hráčem týmu je se 17ti body Patrik Moskal. V těsném závěsu za ním jsou David Appel a Richard Brančík.

V současné době ale trápí svěřence trenéra Svatopluka Číhala rozsáhlá marodka. Ze zdravotních důvodů bude chybět celkem pět hráčů, což je stejný počet jaký bude muset postrádat také chomutovský trenér Vladimír Kýhos. Nově je totiž indisponován také Roman Prošek, který má natažené břišní svaly.

Poslední vzájemné utkání

První letošní vzájemné utkání odehráli oba soupeři v 9. kole na chomutovském ledě. Domácí se dvakrát dostali do vedení, jenže Brňané dvakrát dokázali vyrovnat. Až na třetí branku Romana Proška ze 45. minuty už odpovědět nedokázali. Chomutov tak těsně zvítězil 3:2. „Přijela k nám úplně jiná Kometa než loni, je to vidět i z jejího umístnění v tabulce. V první třetině jsme se nemohli dostat do tempa, tak jako v předešlém zápase s Mladou Boleslaví. Škoda bylo hlavně nevyužité přesilovky 5 na 3. Jsem ale rád, že mužstvo ukázalo, že umí hrát srdcem a dokáže vyhrát i zápas ve kterém vše nevychází,“ řekl tehdy po zápase Vladimír Kýhos.

Poslední utkání Komety

Ve 21. kole zamířila do haly Rondo Kadaň a byla domácím rovnocenným soupeřem. Do vedení dostal Kometu v první třetině Patrik Moskal. Ve druhé části se po skrumáži před Maláčem prosadil Pech. O těsném vítězství Brna tak rozhodl na začátku třetího dějství Černý. Severočeši se museli obejít bez své brankářské jedničky Petra Ježe, kterého ovšem výborně zastoupil loni ještě chomutovský Jaroslav Hübl. Ten měl v zápase celkem 33 úspěšných zásahů.

Sestava Komety z utkání proti Kadani: Maláč - Chvojka, Elsner, Karlíček, Lhotský, Mikel, Staněk P., Strýček, Vyrůbalík – Meluzín, Sedláček, Šebek - Brančík, Černý, Navrátil - Appel, Moskal, Staněk A. - Tůma