Ohlasy po utkání

„V baráži bych bral raději Vary,“ tvrdí Marek Sikora, autor jediné branky Pirátů

Napsal 21.3.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Na sever Čech zavítali v rámci šestého kola skupiny o umístění hokejisté karlovarské Energie. Karlovarští moc nadějí na vyhnutí se baráži neměli, přesto pro ně sezóna skončila. Liberečtí Tygři totiž prohráli na ledě brněnské Komety, která je poslala do čtyřčlenné baráže. Jedinou branku v utkání posledního kola play-out vstřelil trochu kuriózním způsobem útočník Marek Sikora.

Piráti prohrávali už ve druhé minutě. Zaťovič převzal výbornou přihrávku od Proška a mířenou střelou otevřel skóre zápasu. Tři minuty před koncem druhé třetiny ho napodobil právě Prošek, a protože ve 40. minutě využil přesilovou hru Nosek, do třetí třetiny šli Piráti s tříbrankovou ztrátou. V té se domácím podařilo snížit Marku Sikorovi, jenž vystřelil na branku a puk se štěstím prošel za Mensatorova záda. „Vůbec jsme nebruslili a nebyli jsme důrazní,“ vypálil bez rozmýšlení. „Málo jsme stříleli na branku, takže jsme si vyhrát ani nezasloužili. Na baráž jsme se ale rozhodně nešetřili. Bohužel jsme předvedli výkon, jaký jsme předvedli a prohráli,“ hodnotí dále zápas Marek Sikora, střelec jediné branky Pirátů.

Marek Sikora v letošní sezóně zaznamenal celkem 13 kanadských bodů (5+8).

Stalo se tak ve 42. minutě. Marek Sikora se zmocnil puku a napřáhl ještě před modrou čárou. Mensator však jeho pokus nezpracoval ideálně a puk mu proklouzl až do branky. „Podobnou branku jsem vstřelil už někdy v žácích. Mám pocit, že to bylo v šesté třídě,“ pátrá v paměti. „Puk se tam se štěstím odrazil a byla z toho branka,“ dodává s úsměvem na rtech.

Piráti už v tomto zápase neměli co ztratit. Naopak Energie měla motivaci o poznání větší, neboť bojovala o udržení v elitní soutěži. „Prohra rozhodně neznamená to, že jsme Karlovy Vary v baráži nechtěli. Naopak jsme chtěli zvítězit, já osobně bych v baráži raději bral Vary,“ prozrazuje. „Bylo by to derby, protože jsou ve stejném regionu,“ vysvětluje důvod, proč by v baráži uvítal spíše Západočechy.

Piráty od prvního barážového zápasu dělí pouhé tři dny, už v neděli na sever Čech přijedou, znovu po roce, Mladoboleslavští. „To, že se baráži nevyhneme, už víme nějaký čas a podle toho se na ní také připravujeme,“ prozrazuje centr třetí formace Pirátů. O cílu finiše letošní sezóny má šestadvacetiletý forvard jasno. „Hlavním cílem je udržení extraligy. V baráži prostě musíme vyhrávat za každou cenu,“ zakončuje.