V zápasech s Brodem berou body domácí. Potvrdí Chomutov tuto sérii?

Napsal 06.02.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Letošní duely s Havlíčkovým Brodem jsou bohaté na góly. V průměru jich v každém z nich padlo deset. Kolik a v jaké kleci jich skončí v posledním vzájemném zápase dlouhodobé části? To zjistíme v pondělí od 17:30, kdy startuje zápas posledního kola mezi Chomutovem a Havlíčkovým Brodem.
Bilance venku 3-3-0-3-12
Nejproduktivnější hráč Vojtěch Němec (16+29)
Nejlepší střelec Miroslav Třetina - 18 gólů
Nejproduktivnější obránce Marian Morava (2+21)

Vzájemné zápasy v letošní sezoně

Třicet branek – tolik jich padlo ve třech vzájemných zápasech. Čtrnáct do sítě Brodu, o dvě víc za záda chomutovských gólmanů. Beze zbytku také zatím platí pravidlo, že tři body bere domácí tým.

Havlíčkův Brod podruhé překazil úvodní šňůru Chomutova bez prohraného zápasu. Stejně jako v loňské sezoně, tak i v té letošní Chomutov poprvé prohrál až na jeho ledě. Ve 13. kole sice ještě těsně před polovinou zápasu držel stav 2:2, ale Brod ve druhé polovině nedal Chomutovu šanci a vyhrál s přehledem 7:2.

Druhý zápas byl pro změnu od začátku do konce v režii Chomutova. Po první třetině Chomutov vedl 3:0 a jedinou branku Rebelů vstřelil až za stavu 4:0 Třetina. Chomutov výsledkem 7:1 pečetil jasnou střeleckou převahu v zápase. Vždyť na Suchana vyslal dvakrát více střel.

I třetí střetnutí bylo na branky více než bohaté. Chomutov sice vyhrál první třetinu 3:2, ale Brod otočil na 6:3 ze svého pohledu a vedení udržel. Získal tři body za divokou výhru 8:5.

Zatímco Chomutov k poslednímu lednu stáhl všechny své hráče a pilně ladí na play off, Brod využívá střídavých startů a posílá své hráče na zkušenou do extraligy. Miroslav Třetina tak naskakuje v dresu Slavie v prvním útoku s Krenželokem a Vondrkou. Obránci Šenkeřík a Kempný sbírají starty za brněnskou Kometu. V posledních utkáních v brance Rebelů chyběl i gólman Suchan. Prý ale jen dostal pár dní volna před play off.

Z posledních pěti zápasů získal Brod devět bodů. Dvakrát prohrál a třikrát dokázal zvítězit. Tři body bral ze zápasů s tápajícím Hradcem Králové (4:2), Berounem (4:2) a Znojmem (8:3). Naopak prohrál s Jihlavou (1:3) a Olomoucí (také 1:3).

Svým soupeřům nasázel 18 branek, po třech dali Holec a Vondráček. Pozor by si měli dát Chomutovští na brodské přesilovky. Rebelové teď v průměru proměňují každou čtvrtou.

Havlíčkův Brod dlouhodobě

Po třiceti odehraných kolech základní části byli Rebelové na sedmé pozici. Na konci nadstavby jim patří pátá pozice. Malému play off se ale nevyhnou. Brod je sice druhý nejproduktivnější tým (hned po Ústí), ale jeho otevřená hra má za následek i druhou nejhorší obranu elitní osmičky (horší je jen Hradec).

A zatímco doma je Brod celkem suverénní, venku se trápí a tápe. Z jednadvaceti zápasu dokázal za tři body vyhrát jen tři. V tomto směru je nejhorší z první osmičky. Produktivitě kraluje Vojtěch Němec (16+29), klubovým střelcem je pro změnu Miroslav Třetina.