Generálku na extraligu obstará odveta s litvínovskou Vervou

Napsal 31.08.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Po úterní porážce v Karlových Varech, kdy za Piráty nastoupil širší kádr včetně několika juniorů či hráčů partnerské Kadaně, je na programu generálka na nový ročník Tipsport extraligy. K ní nedorazí do SD ARÉNY nikdo jiný než nedaleký rival z Litvínova. Poslední přípravné utkání obou týmů je na programu ve čtvrtek 1. září v 17 hodin a 30 minut.

Poslední výsledky Litvínova

Od posledního vzájemného střetnutí, které se uskutečnilo téměř před čtrnácti dny, sehrál Litvínov dva přípravné zápasy s karlovarskou Energií a reprezentací Polska. Se západočeských rivalem Verva prohrála těsně 2:3. Náladu si svěřenci trenéra Rulíka zlepšili v utkání s Polskem, ve kterém se poprvé objevil brankář Jaroslav Hübl, jenž do Litvínova přišel společně Tomášem Halászem na měsíční zkoušku. Střetnutí s reprezentací Polska rozhodl dvěma góly Stříbrný a jednu trefu zaznamenal Gerhát.

V posledním srpnovém víkendu cestovala „Cheza“ na turnaj do německých Drážďan. V sobotním duelu porazil Litvínov účastníka DEL2 z Weisswasseru 0:4. Ve finále turnaje se utkal s Berlínem, kterému podlehl těsně 1:2. Z turnaje si tak Verva odvezla druhé místo.

Zápas na Zimním stadionu Ivana Hlinky

K pátému přípravnému zápasu cestovali Piráti do nedalekého Litvínova. Skóre v první derby nové sezóny otevřel Ivan Huml. Ještě do první pauzy Verva skóre otočila, na počátku prostředního dějství odskočila do dvoubrankového náskoku. Následně došlo ke korekci z hokejky Michala Poletína, ale domácím se podruhé v zápase podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl. Premiéra kapitána Michala Vondrky, tak skončila porážkou 7:4.

Branky a nahrávky: 18. J. Černý (Gula), 20. Trávníček (J. Černý), 21. Lukeš, 35. Nejezchleb (R. Hanzl), 43. Válek (Jurčík, Sörvik), 43. Hübl (Sörvik), 59. Pavelka (R. Hanzl) - 11. Huml (Vondrka, Skinner), 27. Poletín (Kämpf), 44. Kämpf (Rutta, Skinner), 56. Tomica (Růžička, Koblasa).
Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Kokrment, Rozlílek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1 Diváci: 1 136. Střely na branku: 25:27. Třetiny: 2:1, 2:1, 3:2.

O zápase...

„Určitě bude taková nějaká chuť vrátit Litvínovu porážku. Zápas u nich byl z naší strany hodně nepovedený a my musíme ukázat Litvínovu, že takový hokej s nimi hrát nebudeme. My jim musíme vnutit naší hru a ne si nechat vnutit hru, co předvádějí oni. Musíme hrát ze zabezpečené obrany, soustředit se na defenzivu a to jsme v Litvínově nedělali. Podle toho to taky dopadlo. Dostali jsme u nich sedm gólů a takhle my určitě hrát nechceme,“ říká před generálkou útočník Ivan Huml. Zápas mezi Chomutovem a Litvínovem je na programu ve čtvrtek 1. září od tradičních 17 hodin a 30 minut.