Ohlasy po utkání

„Výhra mohla být pro fanoušky malým dárkem,“ říká Jaroslav Mrázek

Napsala 02.09.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - K posledním dvěma zápasům přípravy byl z Kadaně povolán třicetiletý Jaroslav Mrázek. Nastoupil s mladou sestavou v Karlových Varech a poté v generálce proti Litvínovu. Odchovanec jindřichohradeckého hokeje se podílel na úvodním gólu Pirátů asistencí, když našel před bránou Jakuba Sklenáře. Poté padly do sítě Vervy ještě dva góly a šampion extraligy z roku 2007 mohl slavit první letošní výhru Chomutova.

Piráti v posledním přípravném zápase porazili Litvínov díky třem vyrovnaným třetinám. V každé části Chomutov vstřelil jednu branku a pouze jednou inkasoval. „Vyhrálo se, takže zápas hodnotím kladně,“ říká Jaroslav Mrázek. „Byl to soupeř jako každý jiný, pořád je to jenom příprava. Litvínov hraje celkově nepříjemný hokej, ale myslím, že jsme se připravili dobře,“ konstatuje dále.

Stejně jako v loňské přípravě bylo utkání s Litvínovem jako poslední generálka před vypuknutím extraligy. „Já jsem hrál druhý zápas, ale příprava už finišuje, takže kluci jsou připravení na sezónu. Myslím, že už se to ligovým zápasům podobalo hodně,“ hodnotí dvounásobný šampion druhé nejvyšší soutěže.

Jaroslav Mrázek má na kontě 313 zápasů v extralize

Mezi Litvínovem a Chomutovem vždycky panovala rivalita. Oba celky z Podkrušnohoří bojují o úspěch, který by je posunul nad druhého. „Já derby moc nevnímám. Kulisa byla výborná, fanoušci chodí, takže super,“ děkuje fanouškům. „Výhra pro ně mohla být taková odměna,“ pokračuje Jaroslav Mrázek.

Úvodní gól zápasu vstřelil Jakub Sklenář po přihrávkách Marka Račuka a Jaroslava Mrázka. „Myslím, že to bylo v přesilovce. Račuk dostal puk výborně na modrou, naznačil a nahrál mi. Otevřelo se to před bránou, kde stál Sklenář, tak jsem mu přihrál a on výborně zavěsil,“ popisuje gólovou situaci ze 14. minuty jeden z asistentů.

Než SD ARÉNA přivítala poslední přípravné utkání a celá prošla generálkou na extraligu, mladá sestava Pirátů odjela do Karlových Varů, které se představí v Chomutově 9. září. „Ve Varech jsme sice byli mladí hráči, ale nehráli jsme až tak špatně. Už je znát, když extraligový tým postaví plnou sestavu. Je to potom úplně jiný hokej,“ přiznává Jaroslav Mrázek.

Třicetiletý bek téměř celou letní přípravu strávil v partnerské Kadani, až na poslední dvě střetnutí byl povolán do řad Pirátů. „Určitě je něco jiného připravovat se v Kadani nebo v Chomutově. Přece jen jsou kompletní servis a personální zajištění týmu na trochu jiné úrovni,“ uzavírá Jaroslav Mrázek.