Piráti generálku na extraligu zvládli, v severočeském derby porazili Litvínov

Napsal 01.09.2016 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K poslednímu přípravnému utkání Pirátů zavítal na chomutovský led sousední Litvínov. Oba celky se již jednou v přípravě střetly a Verva toto utkání vyhrála, Chomutovští tak měli svému rivalovi co vracet. To se jim také nakonec povedlo a po brankách Sklenáře, Valacha a Koblasy Vervu porazili.
přát. čt 1.9.2016
3:1(1:0, 1:1, 1:0)
LIT
Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Havel, Valach, Mrázek, Chalupa – Vondrka, Huml, Račuk – Tomica, Růžička, Skokan – Sklenář, Kämpf, Koblasa - Poletín, Šťovíček, Hlava
Litvínov
Hübl J. (31. Halász) – Kubát, Sorvik, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Gula, Kokeš, Černý K. – Gerhát, Hübl V., Černý J. – Hanzl M., Hanzl R., Hořava – Trávníček, Reichel, Martynek – Doležal, Válek, Jurčík

14. Sklenář (Račuk, Mrázek), 25. Valach (Růžička, Flemming), 51. Koblasa (Růžička)

Turčan, Petružálek – Rozlílek, Šulo

K první šanci zápasu se dostal litvínovský Gerhát. Střelou z hranice kruhu našel jen náruč připraveného Laca. Následovala akce Sklenáře na druhé straně. Jeho přízemní střelu vyrazil Hübl. Po pěti odehraných minutách dobře vystřelil z modré Valach, rozhodčí ovšem odpískal ofsajd. V osmé minutě mohl otevřít skóre Koblasa. Obešel obránce a bekhendovým zakončením trefil jen sevřené betony gólmana. V polovině třetiny pak před Lacem zakončoval Hübl a k přesnému zásahu mu chyběli centimetry.

Piráti se po vyloučení Trávníčka snažili výhodu využít. Přesně v okamžiku, kdy se vyloučený forvard vracel na led, JAKUB SKLENÁŘ dostal puk mezi kruhy a poslal jej nad rameno brankáře - 1:0. Verva krátce po gólu dostala k dispozici přesilovku hned dvojnásobnou. Chomutovští se v ní ale ubránili. Tři minuty před závěrem třetiny přišel únik Račuka. Chomutovský střelec v něm ale trefil jen beton připraveného brankáře.

Na začátku druhé části si zajímavou střelu připravil Rutta. Tvrdá rána od modré ale trefila jen výstroj strážce litvínovské branky. Vzápětí přišla na druhé straně střela Černého, jehož pokus vychytal Laco. Ve čtyřiadvacáté minutě se v přesilové hře dostal k dorážce těsně u brány Huml. Hübl ale zasáhl precizně. Úspěšný byl až o minutu později JURAJ VALACH, který propálil vše před sebou a navýšil vedení Pirátů - 2:0.

V polovině třetiny mohl navýšit Koblasa. Jeho střela z mezikruží zamířila pár centimetrů mimo. Následně Litvínov vystřídal brankáře Hübla, jehož nahradil Halász. Hostům nebylo skóre lhostejné a ve velké příležitosti mohl kontaktní gól vsítit Martynek. Puk ale přes ležícího Laca neposlal a chomutovský brankář si v nevýhodné pozici připsal zákrok. Zajímavě se jevila i individuální akce Kämpfa čtyři minuty před sirénou. V ideální pozici ale zvolil slabou střelu, která gólmana neohrozila. Skórovat mohl i Pavlík, jehož tvrdou a dobře mířenou střelu lapil chomutovský brankář. Půl minuty před koncem ale přišla chyba domácích a tu využil přesnou trefou KRISTIAN REICHEL - 2:1.

Vyrovnání mohl v úvodu třetí části mohl zařídit Hořava, ale přestřelil bránu. Velkou příležitost měl i Koblasa, který v přečíslení zakončil z mezikruží jenom do náruče brankáře. Následovala šance Tomici. Zkušený útočník podržel puk a táhlým zakončením poslal kotouč jen nad bránu. Ani Huml neuspěl a střelu z mezikruží poslal jen do lapačky brankáře. Aktivitou hýřili spíše domácí. Flemmingovo nahození zamířilo v půlce třetiny jen pár centimetrů vedle tyče.

Připomněla se také rivalita mezi týmy. Trávníček v brankovišti nevybíravě poslal k ledu jednoho z domácích a vysloužil si čtyřminutový trest. Během něj se po střele Růžičky dostal puk k PETROVI KOBLASOVI a ten jednoduše dopravil kotouč do sítě - 3:1. Piráti tento stav po zbytek zápasu udrželi a zvítězili v posledním přípravném utkání.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme jít do posledního zápasu přípravy v ideální sestavě, ve které bychom rádi nastoupili příští týden proti Karlovým Varům. Myslím, že jsme byli lepším týmem. Měli jsme lepší pohyb. Poslední tréninky hodně věnujeme přesilovým hrám. Jsem rád, že hned v první třetině se povedlo v přesilovce vsítit poměrně hezkou branku. Litvínov měl v první části také šance, ovšem Jánko Laco nás podržel. Stejně tak ve druhé třetině bylo důležité, když tři nebo čtyři šance soupeře chytil náš gólman. Poté jsme v přesilovce opět vsítili branku. Následně ale došlo ke špatné komunikaci hráčů po buly, obránce situaci podcenil a my darovali hostům branku na 2:1. V poslední třetině jsme si řekli, že chceme být stále aktivní a více se tlačit do brány. Přišel poté i třetí gól a utkání jsme rozhodli. Jsme se zápasem spokojení, ovšem nechceme výhru přeceňovat. Jsme rádi, že máme zas sebou přípravu, která byla dlouhá. Teď chceme hodit výsledky za hlavu a bude důležité se připravit na první utkání ročníku.“